Dlaczego warto pozycjonować sklep online?

Masz sklep online i zastanawiasz się, co zrobić, by dotrzeć do szerszego grona klientów? Zastanawiasz się, jak rozreklamować swój e-commerce? Na jaką formę reklamy postawić? Pomyśl o pozycjonowaniu! Co to da? Dlaczego warto pozycjonować sklep online? Podpowiadamy!

Dlaczego warto pozycjonować sklep online?

Dzisiaj sklepy online wyrastają jak grzyby po deszczu. W sieci oferowane są nie tylko produkty fizyczne, ale także te wirtualne oraz usługi. Aby trafić do klienta, nie wystarczy więc samo założenie sklepu internetowego. Konieczne jest także sprawienie, by na określone frazy, a więc związane z oferowanymi produktami, adres witryny pojawiał się najlepiej wśród TOP 10. Wielu użytkowników Internetu wchodzi na strony tylko będące w czołówce Google. Dzięki pozycjonowaniu można pojawić się wysoko w wynikach wyszukiwania, co przełoży się na ruch na stronie.

Co ważne, dzięki składającym się na niego działaniom, dociera się do właściwej grupy docelowej. Na stronę wchodzą osoby, które zainteresowani są dokładnie tym, co jest oferowane. Zdecydowanie mniej tutaj przypadkowych odwiedzin, jak w przypadku innych form reklamy, gdyż to klient sam niejako przychodzi. To on po wpisaniu interesującej go frazy, wybiera wynik wyszukiwania i wchodzi na stronę. Dzięki pozycjonowaniu dociera się więc idealnie do grupy docelowej.

Jest coś jeszcze – to klient sam wybiera. Nie zmusza go do tego nachalna reklama. Dzisiaj, gdy tak wiele ich nas otacza, często czujemy do nich niechęć. W przypadku korzystania z Google, mamy poczucie, że sami wybraliśmy firmę. Dzięki wykorzystaniu potencjału pozycjonowania, można wiec pozyskać klienta w bardziej naturalny sposób.

Co więcej, działania pozycjonujące, które finalnie sprawiają, że sklep online pokazuje się wysoko w wynikach wyszukiwania, wpływają pozytywnie na wizerunek firmy. Miejsce w TOP 10 jest prestiżowe. Ma się więc wysoką renomę, ale i większą rozpoznawalność oraz zaufanie ze strony klientów.

Oczywiście najpierw, dzięki odpowiednim działaniom należy sprawić, by zarówno strona osiągnęła wysoką pozycję, jak i klient zechciał kliknąć akurat w link prowadzący do sklepu. Tutaj kluczowe są więc szeroko zakrojone działania. Jakie?

Od czego zacząć pozycjonowanie sklepu internetowego?

Zapewne każdy właściciel sklepu internetowego, gdy już zda sobie sprawę, że bez jakichkolwiek działań, sukces jego biznesu pozostanie w sferze marzeń, zastanawia się nad tym, jak w ogóle pozycjonować sklep internetowy.

Sposobów jest kilka. W zasadzie należałoby powiedzieć, że z uwagi na to, jak złożonym procesem jest pozycjonowanie w wyszukiwarkach, najlepiej omówić wszystkie aspekty po kolei. Warto jednak już na tym etapie rozważań zaznaczyć, że z uwagi nie tylko na mnogość zadań, ale i konieczność ciągłego nadzoru nad ich przebiegiem i efektami, zdecydowanie lepiej jest zlecić pozycjonowanie doświadczonej agencji SEO, niż starać się to robić na własną rękę. Owszem, w sieci można znaleźć wiele poradników, jednak dzisiaj zdecydowanie lepiej jest robić to, na czym się zna, a resztę kwestii zlecać specjalistom.

W przypadku pozycjonowania sklepu internetowego istotne jest to, by zanim zacznie się jakiekolwiek działania, zlecić przeprowadzenie audytu SEO. Dzięki wnikliwej analizie witryny, możliwe jest poznanie słabych, ale i mocnych stron. Dzięki temu wiadomo nie tylko, co zrobić z samym sklepem online – jak go ulepszyć, by osiągał lepsze wyniki w wyszukiwarce, a zatem i przekładał się na konwersję. Taki audyt SEO pozwala również na poznanie profilu klienta. Dzięki temu wiadomo, czy pozostałe strategie działają, czy jednak należy je nieco zmienić.

Jak pozycjonować sklep online?

Audyt SEO powinien być motywacją do wprowadzenia zmian strukturalnych i technologicznych. Po nim można rozpocząć również link building. Nie można zapomnieć także o tym, by właściwie zoptymalizować stronę pod kątem SEO, ale i UX. Istotne jest też zadbanie o dane strukturalne i eksponowanie ich w wynikach wyszukiwania. Box Direct Answer jest też świetnym sposobem na dotarcie do klientów i zbudowanie pozytywnego wizerunku.

Same wejścia na stronę to nie wszystko. Należy jeszcze zadbać o to, by współczynnik konwersji był satysfakcjonujący. Jak zmniejszyć ilość odrzuceń i ruch przekuć w sprzedaż? Dobre zdjęcia to nie wszystko, zwłaszcza gdy oferuje się usługi. Klienta warto zainteresować produktem. Sprawić, by poczuł, że jest mu on potrzebny. Tutaj kluczowe są dobre opisy kategorii, produktów, ale i wpisy na blogu, aktualności. Content marketing jest istotny dla pozycjonowania. Warto więc zadbać o wysokiej jakości, unikalne i ciekawe treści.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

brak komentarzy

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły