Google AdWords – zalety reklamy internetowej

Osoby, którym zależy na wyeksponowaniu własnego biznesu coraz częściej sięgają po reklamy internetowe, wśród nich jest Google Ads, dawniej znane jako Google AdWords. Taka promocja strony czy sklepu internetowego daje firmom wiele korzyści, pozwala na uwidocznienie biznesu, zwiększenie rozpoznawalności marki. Jakie są zalety korzystania z Google AdWords?

Google AdWords – co to?

Google AdWords, obecnie Google Ads to reklamy, które pojawiają się w wyszukiwarkach nad wynikami organicznymi. Są one płatne w systemie PPC, a więc klient nie ponosi za nie żadnych kosztów, dopóki zainteresowana osoba nie kliknie w reklamę. A dlaczego warto skorzystać z Google AdWords?

Wysoka trafność reklamy

Ustalając szczegóły kampanii Google AdWords określana jest grupa fraz, którą posługuje się nasz potencjalny klient, szukając oferty, usługi, produktu przez internet – dalej frazy cyklicznie optymalizuje się, ubierając całą listę w wyrażenia regularne, dopasowania, wykluczenia… i wiele innych aby zainwestowany budżet w kampanię płatną w Google, był celny! To pozwala na sprecyzowanie osób zainteresowanych naszą ofertą. Ci wpisują do wyszukiwarki frazy, które faktycznie ich interesują i otrzymują wyniki, które są odpowiedzią na ich zapytanie. To pozwala na wysoką trafność Google Ads. Jest ona skierowana do tych, którzy mają ją zobaczyć, kliknąć w nią i w ten sposób przejść na stronę, gdzie są oferowane produkty lub usługi, których szukają.

Niskie koszty reklamy

Wybierając Google Ads sami decydujemy, jaki budżet zostanie przeznaczony na taką formę reklamy. Mało tego, jak już zostało wspomniane, koszty Google AdWords ponosi się dopiero wtedy, kiedy ktoś kliknie w treści pojawiające się nad wynikami organicznymi. Same wyświetlenia reklam nie są płatne. W dodatku budżet cały czas można kontrolować i go modyfikować.

Szeroka dostępność Google Ads

Reklamy Google AdWords są dostępne właściwie dla każdego. To w znacznej mierze wiąże się z możliwością samodzielnego decydowania o budżecie. Dzięki temu na reklamę w Google mogą zdecydować się zarówno niewielkie firmy, które dopiero rozpoczynają działalność, jak i przedsiębiorstwa, które chcą zwiększyć swój zasięg.

Duży zasięg reklamy

Google AdWords może być skierowane do użytkowników z konkretnej lokalizacji. To sprzyja pozycjonowaniu lokalnemu, kiedy ktoś szuka usług w obrębie danego miasta lub regionu. Nie oznacza to jednak, że Google Ads wykorzystywane jest jedynie w promowaniu lokalnych biznesów. Reklama ta może mieć też zasięg globalny, wszystko zależy od celu kampanii.

Natychmiastowe efekty Google AdWords

Niewątpliwą korzyścią jest to, że już po konfiguracji reklamy AdWords można włączyć. Pierwsze efekty mogą pojawić się nawet po kilku dniach. Wiele zależy jednak od ustawień reklamy, dobrania fraz kluczowych, rodzaju promowanej strony itp.

Elastyczność reklamy w Google

Na plus jest także to, że kampanię cały czas można modyfikować. Widząc niezadowalające efekty istnieje możliwość zmiany słów kluczowych i innych parametrów. W panelu widoczne są statystyki, które w każdej chwili można wnikliwie przeanalizować i zmodyfikować obraną do tej pory strategię. Kampanie Google AdWords są bardzo intuicyjne w obsłudze, można nadzorować je samodzielnie lub skorzystać z pomocy doświadczonych w tym zakresie specjalistów.

Czy Google Ads jest tym samym co Google AdWords?

Tak, Google Ads i Google AdWords to jedno narzędzie. Google AdWords zostało zmienione na Google Ads w 2018 roku w celu ujednolicenia nazewnictwa narzędzi reklamowych Google. Obecnie Google Ads to główna platforma reklamowa Google, która umożliwia wyświetlanie reklam tekstowych, display i wideo w wynikach wyszukiwania i na stronach internetowych wyświetlających reklamy Google. Google Ads jest skutecznym sposobem na zwiększenie ruchu na stronie internetowej i zwiększenie świadomości marki.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

brak komentarzy

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły