Pojęcia i definicje SEO – część IV

Czas na następną partię pojęć związanych z SEO. Oto kolejne terminy, które warto znać.

Indeksacja strony

Tym terminem określamy umieszczanie i aktualizację informacji o stronie internetowej w bazie danych wyszukiwarki. Wykonywana jest przez roboty wyszukiwarki, pobierające dane z witryny.

Keyword density

To pojęcie określa nasycenie fraz kluczowych. Jest to wyrażona procentowo wartość nasycenia frazami kluczowymi treści na stronie, a konkretnie proporcje ilości słów kluczowych do reszty treści. Zarówno zbyt duże jak i zbyt małe nasycenie frazami kluczowymi może niekorzystnie odbić się na pozycji strony w wynikach wyszukiwarki. Optymalny współczynnik to kilka procent.

Keyword stuffing

Ta nielegalna technika pozycjonowania polega na nadmiernym upychaniu słów kluczowych w meta tagach lub treści podstrony, aby poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Do typowych zabiegów stosowanych w tej technice należą wielokrotne powtórzenia tych samych wyrazów, by zwiększyć ich wagę. Takie praktyki mogą skończyć się nałożeniem kary na witrynę.

Keyword positioning

Tym terminem określa się odpowiednie rozmieszczenie fraz kluczowych w treści całej strony. Na pozycję, jaką strona zajmie w wynikach wyszukiwarki, wpływ ma bowiem nie tylko rodzaj i ilość słów kluczowych, ale również to, jak są one rozstawione w treści, tytułach (w tym również tytułach obrazów) i innych elementach. Najkorzystniejsze z punktu pozycjonowania jest rozmieszczenie równomierne.

wyszukiwarka Google

SEM

Pełna nazwa to Search Engine Marketing. Jest to dział marketingu internetowego, który zakresem swojego działania obejmuje wyszukiwarki internetowe. Składają się na niego dwa podstawowe obszary działania promocyjnego. Jednym z nich jest właśnie SEO, drugi to PPC.

PPC

Pay Per Clic to reklama internetowa oparta na zasadzie opłaty nie za wyświetlenie, lecz za pojedyncze kliknięcie przez użytkownika. Umieszczony w reklamie odnośnik przekierowuje do strony reklamodawcy.

Trust Rank

Jest to wskaźnik zaufania, który określa wartość strony internetowej. Algorytm ten został stworzony, aby oddzielać wartościowe witryny od tych, które nie są pożyteczne. Został on oparty na założeniu, że wartościowe strony cieszące się zaufaniem linkują jedynie do wartościowych domen. Sprawdza też, w jakim stopniu tematyka strony odnosi się rzeczywiście do zapytania.

Zaplecze

Tą nazwą określa się strony, które zakładane są w tym konkretnym celu, by pozycjonować określoną witrynę. By ten cel osiągnąć, umieszczane są na nich odpowiednie treści i odnośniki.

Guest blogging

Jest to blogowanie gościnne. Polega na tym, że przygotowuje się wpis z przeznaczeniem do umieszczenia go na innym blogu, oczywiście za zgodą autora owego bloga. W ten sposób można budować właściwy wizerunek i zdobywać wartościowe linki dofollow.

Hosting

Hosting to udostępnianie przez danego dostawcę usług internetowych miejsca na serwerze. Usługodawca ten tym samym zapewnia użytkownikowi przestrzeń dyskową i określoną maksymalną liczbę danych, możliwych do przesłania i maksymalne obciążenie serwerowni.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

brak komentarzy

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły