Pojęcia i definicje SEO – część V

Pora na kolejną porcję pojęć związanych z SEO. Wybraliśmy następne terminy z tej branży, które bez wątpienia warto znać.

Katalog stron

Jest to strona internetowa, która stanowi zbiór reklam innych stron. Dzięki niej można skategoryzować strony internetowe, których właściciele sami zgłaszają je do katalogu. Do administratora należy wybór, które z nich są zgodne z jego wytycznymi. Katalog stron to prosty sposób na zdobycie linków, które przekazują moc na strony w nim umieszczone.

Kanibalizacja słów kluczowych

O kanibalizacji słów kluczowych mówimy w sytuacji, gdy dwie podstrony jednego serwisu konkurują ze sobą o jedną frazę kluczową. Jest to okoliczność, która może się niekorzystnie odbić na pozycji witryny.

Google Bomb

Jest to typ optymalizacji naturalnego dokumentu, który wynika z jego bardzo wysokiej okresowej popularności. Polega na masowym dodawaniu do strony internetowej odnośników, które są opisane w identyczny sposób. Celem takich praktyk jest manipulowanie wynikami wyszukiwania w ten sposób, by dana strona znalazła się na jak najwyższej pozycji dla określonego słowa kluczowego.

Web Usability

Jest to użyteczność strony internetowej. Wartość ta określa, czy jest ona przyjazna dla użytkownika, czy można znaleźć na niej informacje, których się szuka, i czy łatwo i szybko można się po niej poruszać.

wyszukiwarka Google na tablecie

White Hat SEO

Tym terminem określa się takie pozycjonowanie SEO, które jest zgodne z regulaminami wyszukiwarek. Jest to pozycjonowanie kierujące się zasadami etyki, a zatem na przykład nie korzystające z metod spamerskich. W takim pozycjonowaniu kładzie się szczególny nacisk na to, aby swoimi treściami zainteresować odbiorcę.

Black Hat SEO

Można się łatwo domyślić, że tutaj będzie chodziło o przeciwieństwo White Hat SEO. I rzeczywiście, Black Hat SEO obejmuje powszechnie nieakceptowane, a wręcz zakazane techniki pozycjonowania stron. Oczywiście takie praktyki spotykają się z odpowiednimi karami, takimi jak nałożenie filtrów czy zbanowanie strony.

WordPress

Jest to system zarządzania treścią. Korzysta z niego ponad 10 milionów stron, co czyni go najpopularniejszym z obecnie działających systemów tego typu. Został wydany na licencji opensource i jest dostępny bezpłatnie.

UX

UX to inaczej user experience, czyli doświadczenie użytkownika. Pod tym pojęciem kryje się całokształt wrażeń, doświadczanych przez użytkownika podczas korzystania ze strony internetowej. Odnosi się zatem do jego zachowań, emocji i postaw, ale także do właściwości i struktury samej strony.

RWD

Responsive Web Design, czyli layout resposywny, to taki sposób projektowania strony internetowej, aby prawidłowo działała ona na różnych urządzeniach – a zatem nie tylko na komputerze, ale i na tablecie czy smartfonie. Wygląd strony dopasowuje się w zależności od wielkości ekranu, na którym jest odtwarzana.

Landing Page

Jest to strona przygotowana głównie z myślą o kampaniach reklamowych. Skupia się na jednym konkretnym produkcie.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

brak komentarzy

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły