Pozycjonowanie producenta, lidera w swojej branży

Pozycjonowanie klienta, który ma w ofercie specjalistyczne produkty wysokiej jakości, a przy tym sporą konkurencję, może nie być proste. Należy wdrożyć kilka działań, a przede wszystkim skoncentrować się na content marketingu. Od czego zacząć pozycjonowanie lidera w określonej branży?

Audyt strony producenta

Strony producentów są zazwyczaj bogate w treści i zdjęcia, mają wiele podstron, klienci gubią się w przeglądaniu kategorii, szukając konkretnych produktów. Chcąc usprawnić działanie strony pod względem użyteczności dla internautów, ale i wyszukiwarek, warto rozpocząć od przeprowadzenia audytu. Jest to pogłębiona analiza, za pomocą której można sprawdzić, jakie są słabe i mocne strony witryny, np. pod względem technicznym. Audyt wskaże, co warto poprawić, by strona lepiej funkcjonowała, była bardziej przyjazna dla wyszukiwarek i użytkowników. Wówczas przystąpić można do optymalizacji.

Optymalizacja strony internetowej

Optymalizacja zakłada wdrożenie sugestii, jakie pojawiły się w audycie. Może to być poprawa kodu strony, eliminacja błędów, przyspieszenie ładowania się witryny. Jeśli dostępnych jest wiele zdjęć, konieczne może być ich zoptymalizowanie, by nie spowalniały funkcjonowania strony. Poza tym warto zadbać o responsywność i dostosować witrynę do urządzeń mobilnych, ponieważ dziś ruch zyskuje się w znacznej mierze dzięki korzystaniu z Internetu na smartfonach i tabletach. Optymalizacja to również poprawa struktury linkowania wewnętrznego, zadbanie o dane strukturalne, rozszerzone wyniki wyszukiwania (Rich Snippets Google), ale i dostosowanie treści do wymogów SEO.

W pozycjonowaniu lidera branży, np. producenta materiałów budowlanych, konieczne jest dokonanie przeglądu i analizy fraz wiedzowych, jakie pojawiają się w sugestiach wyszukiwarki, więcej na ten temat można dowiedzieć się na przykładzie Rawlplug. Mając takie dane, możliwe jest przystąpienie do kluczowych zadań, wpływających na poprawę pozycji strony producenta.

Działania content marketingowe

W przypadku pozycjonowania liderów w określonych branżach warto skupić się na działaniach content marketingowych. Już na stronie producenta konieczne jest wdrożenie określonych wytycznych, np. przy tworzeniu opisów kategorii i produktów. Zawarcie kluczowych fraz, dodanie linkowania wewnętrznego to dziś właściwie podstawa. Warto wykorzystać też znajomość rynku, wiedzę ekspertów do stworzenia bloga, na którym użytkownicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat konkretnych produktów, ich zalet, zastosowania itp. Pomocne może być również publikowanie wartościowych i unikalnych artykułów na serwisach tematycznych, które znane są w określonej branży. One nie tylko wzmocnią rozpoznawalność marki w wyszukiwarce, ale też będą praktyczną dawką informacji dla użytkowników.

Nie można zapominać przy tym o działaniach w social mediach, szczególnie na Facebooku. Prowadzenie fanpage’a, który jest dla internautów atrakcyjny, stale aktualizowany, widać na nim interakcję między poszukującymi informacji użytkownikami a prowadzącymi stronę, również może wpłynąć pozytywnie na odbiór producenta wśród potencjalnych klientów.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły