Pozycjonowanie strony informacyjno-doradczej, usług consultingu i informacji, co trzeba wiedzieć?

Strony informacyjno-doradcze mogą być nieco trudniejsze w pozycjonowaniu niż np. sklepy internetowe. W ich przypadku należy skupić się na odpowiedniej optymalizacji serwisu i treści. Chcąc przyciągnąć jak najwięcej internautów, konieczne jest zadbanie o właściwy content marketing, ale nie tylko. Co trzeba wiedzieć, pozycjonując usługi consultingu i informacji?

Pozycjonowanie usług doradczych – od czego zacząć?

Pozycjonowanie strony internetowej dobrze jest poprzedzić audytem SEO. Jest to pogłębiona analiza witryny, która sprawdza, jakie są słabe i mocne strony serwisu, zarówno z punktu widzenia wyszukiwarek, jak i użytkowników. Analizowany jest kod strony, struktura, profil linkowy, dobór słów kluczowych, widoczność, brane pod uwagę są statystyki Google Analytics i Google Search Console. Po przeprowadzeniu audytu strony informacyjno-doradczej, można przystąpić do jej optymalizacji.

Optymalizacja strony consultingowej

Optymalizacja strony informacyjno-doradczej dotyczy nie tylko kwestii technicznych związanych z przekierowaniami czy błędami. W przypadku takich serwisów ogromne znaczenie ma optymalizacja treści. Warto skupić się na takich detalach jak różne wielkości nagłówków (h1 powinien wystąpić na stronie tylko raz), dołączenie do artykułu „klikalnego” spisu treści, za pomocą którego użytkownik może zostać przeniesiony do konkretnego akapitu, nasycenie istotnymi dla tematu frazami kluczowymi, ale nie tylko. Artykuły będą atrakcyjniejsze wizualnie, jeśli zastosuje się w nich boldowania czy listowania. Treści mają być przede wszystkim użyteczne dla czytających. Internauci powinni otrzymać wartościowy tekst, który jest nie tylko unikalny, ale i funkcjonalny, przekazuje im informacje, których szukają. Nie można przy tym zapominać o Google News. Jak zadbać o optymalizację treści pod tym kątem, można dowiedzieć się z opisu pozycjonowania na przykładzie Information Market.

Działania z zakresu content marketingu

Jak już zostało wspomniane, działania pozycjonerskie w przypadku firm informacyjno-doradczych, powinny opierać się na treści. Ta może przyjąć postać artykułów, poradników, badań, rankingów czy opinii. Mogą być one przygotowywane przez ekspertów w danej dziedzinie, jednak nie można zapominać przy tym o zasadach SEO. Niektórzy decydują się na współpracę z doświadczonymi copywriterami, którzy wiedzą, jak powinien wyglądać artykuł, jakich fraz użyć i jak go napisać, by był wartościowy dla odbiorcy. Takie treści warto udostępniać nie tylko w formie bloga na stronie firmowej (chociaż warto zadbać o regularne pojawianie się nowych treści na witrynie), ale też na zewnętrznych serwisach. Artykuły sponsorowane przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku marki, mogą zwiększyć ruch na stronie i przyciągnąć nowych klientów, dodatkowo są pomocne w realizacji strategii link building, zapewniając tym samym odnośniki z wartościowych witryn.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły