Pozycjonowanie zniżek, karnetów sportowych, promocji na basen, siłownię

Pozycjonowanie karnetów sportowych, pakietów dla pracowników itp. to trudne i wymagające zadanie. Przede wszystkim sporo czasu należy poświęcić na prace analityczne i utworzenie strategii, która w tym przypadku przyniesie zadowalające efekty. Od czego warto zacząć pozycjonowanie zniżek na obiekty sportowe dla firm?

Pozycjonowanie karnetów sportowych – na czym się skupić?

Wbrew pozorom, planując pozycjonowanie dla klientów oferujących karnety sportowe dla pracowników, główna uwaga powinna skupiać się na frazach usług sportowych. Tak jak w opisanym przykładzie OK System, lepsze efekty może dać pozycjonowanie słów typu: basen, siłownia, taniec, fitness, połączonych z tematyką promocji, zniżek i karnetów. Należy przy tym wziąć pod uwagę także lokalizację tych usług w wynikach organicznych. Pozycjonowanie podstawowych fraz komercyjnych w tej branży (np. zniżki na basen, karnet na siłownię) może być trudniejsze, bardziej czasochłonne i mniej opłacalne.

Blog na stronie

Pomocne w pozycjonowaniu jest także prowadzenie bloga na stronie. Ma to wartość zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek. Odpowiednie nasycenie frazami kluczowymi, atrakcyjna forma przekazania informacji (nagłówki różnych rozmiarów, boldowania, zdjęcia), a przy tym linkowanie wewnętrzne, mogą pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie witryny. Do tego warto pamiętać, by stale aktualizować bloga i dbać o to, by zamieszczane artykuły były unikalne. W przypadku klientów pozycjonujących karnety czy zniżki na obiekty sportowe poradniki mogą dotyczyć powstających w konkretnym mieście atrakcji typu baseny, siłownie, korty tenisowe, z których warto skorzystać.

Social media

Promując strony z karnetami i zniżkami na usługi sportowe, nie można pomijać social mediów. Kluczowy jest oczywiście Facebook. Warto zadbać o to, by profil był na bieżąco aktualizowany, by pojawiały się na nim atrakcyjne treści, by była interakcja między użytkownikami a prowadzącymi fanpage. W przypadku promocji na obiekty sportowe dla firm opłaca się również zadbać o profil w serwisie Linkedin. Wielu klientów biznesowych może zwrócić uwagę na promowane usługi i zechcieć rozpocząć współpracę, co będzie wartościowe nie tylko dla PR-u firmy, ale i dla samych pracowników.

Reklama w Google

Decydując się na promowanie w wyszukiwarce karnetów lub zniżek na obiekty sportowe, warto pomyśleć o reklamie w Google. Chodzi m.in. o linki sponsorowane, które wyświetlają się nad wynikami organicznymi. Kampanie płatne mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to jedyna oficjalna metoda reklamowania się w Google, która nie wymaga wielkiego wysiłku, a dobrze ustawione kampanie mogą dawać zauważalne efekty w krótkim czasie. Google Ads daje możliwość stałej kontroli nad reklamami, w każdej chwili można je modyfikować i sprawdzać wyniki dla różnych ustawień. Korzystny jest także sposób rozliczeń, bo reklamodawca ponosi koszty dopiero po kliknięciu w reklamę, same jej wyświetlenia nie są płatne.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły