Promocja serwisu finansowego, jak pozycjonować aktualności finansowe, banki, kredyty?

Co zrobić, żeby serwis o tematyce finansowej zyskał popularność w sieci? W jaki sposób pozycjonować go w Google? Podpowiadamy, na czym przede wszystkim należy się skupić, promując taki serwis.

Strony YMYL

Pozycjonowanie zawsze trzeba przeprowadzać umiejętnie, ale w przypadku stron o tematyce finansowej wymaga to szczególnej uwagi i ostrożności. Dlaczego? Przy pozycjonowaniu zawsze staramy się wpasować w algorytmy wyszukiwarki, ale do finansowych serwisów Google stosuje wyjątkowe podejście.

Otóż serwisy finansowe należą do stron określanych jako YMYL („Your Money or Your Life”, czyli w swobodnym przekładzie „Pieniądze albo życie”). Kategoria ta obejmuje strony, które mogą potencjalnie wpływać na przyszłe szczęście, bezpieczeństwo, zdrowie lub stabilność finansową użytkownika. Do stron YMYL należą między innymi strony o tematyce medycznej lub prawnej, a także – co dla nas jest tu najistotniejsze – strony transakcji finansowych lub handlowych i strony zawierające informacje i porady na temat finansów.

Zatem mając na uwadze algorytmy wyszukiwarki, serwis finansowy musi być pozycjonowany ze szczególną starannością. Google w ocenie takich stron skupia się przede wszystkim na trzech cechach zwanych E.A.T. Chodzi o ekspertyzę, autorytet i zaufanie. Cechy te określają, w jaki sposób serwis podchodzi do poruszanych zagadnień i czy jest wiarygodny. Google ocenia, czy serwis zasługuje na miano eksperta i autorytetu oaz czy można mieć zaufanie do publikowanych w nim treści.

Content marketing

Co jest istotne przy pozycjonowaniu serwisu finansowego, można zobaczyć na przykładzie Money.pl. Jakie działania jednak są najważniejsze? Jak wynika z tego, co napisaliśmy powyżej, w pozycjonowaniu serwisu finansowego największą rolę odgrywają same treści, jakie na nim zamieszczamy.

Podstawą pozycjonowania powinien by więc w tym przypadku content marketing. Żeby osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarce, serwis powinien być rzetelny i wiarygodny, a zamieszczenie w nim treści muszą odznaczać się wysoką jakością merytoryczną. Dobrze by więc było, aby za treści odpowiadali cieszący się autorytetem eksperci, a nie anonimowe osoby niemające wykształcenia w tej dziedzinie. Użytkownicy powinni mieć zaufanie do serwisu, a na to trzeba sobie zasłużyć.

Ale oczywiście wartość merytoryczna to nie wszystko. W treść należy umiejętnie powplatać frazy kluczowe. Trzeba zorientować się, jakie frazy najczęściej są wyszukiwane przez potencjalnych odbiorców treści o tematyce finansowej, a także które z nich mają największą szansę na zwiększenie ruchu na stronie.

Warto przeprowadzić w Google analizę konkurencji, to jest sprawdzić, jakie frazy sprawiają, że wyszukiwarka wyświetla inne serwisy finansowe. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, by się tym zasugerować i zastosować podobną strategię. Trzeba też mieć na uwadze, że im bardziej ogólna fraza, tym więcej wyników znajdzie wyszukiwarka, zwłaszcza że branżę finansową charakteryzuje duża konkurencyjność. Dlatego pozycjonowanie warto oprzeć na frazach bardziej doprecyzowanych. Zawężając liczbę wyników, zwiększamy szansę na to, że to właśnie nasz serwis odwiedzi użytkownik.

Z tego również względu opłaca się postawić na pozycjonowanie lokalne. Fraza „kredyt gotówkowy” jest bardzo ogólna, ale już „kredyt gotówkowy Lublin” zawęża wyniki wyszukiwania. W ten sposób zwiększamy też szanse, że dotrzemy z ofertą do odpowiedniej grupy docelowej. I jeszcze jedna ważna sprawa – frazy muszą znajdować odzwierciedlenie w treści serwisu i oferowanych usługach. W przeciwnym razie wzrośnie współczynnik odrzuceń.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły