Promowanie magazynów, powierzchni magazynowych w wyszukiwarkach

Wiele firm potrzebuje do swojego użytku powierzchni magazynowej. Jak dotrzeć do nich ze swoją ofertą? Co zrobić, żeby zwrócić ich uwagę? Dziś głównym źródłem informacji staje się internet i to właśnie w sieci prawdopodobnie w pierwszej kolejności klienci będą poszukiwać ofert. Dlatego takie ważne jest, żeby nasza firma pojawiła się na jednym z pierwszych miejsc wśród wyników w wyszukiwarce.

Słowa kluczowe

Sposobem na poprawienie pozycji w wyszukiwarce i zwiększenie ruchu na stronie jest zastosowanie odpowiednich słów kluczowych. Frazy ogólne składają się zwykle z jednego lub dwóch słów. Określają bardzo szerokie kategorie, toteż wpisywanie ich w wyszukiwarkę skutkuje wyświetleniem bardzo wielu wyników. Jeżeli więc oprzemy się właśnie na takich frazach, będziemy musieli mierzyć się z potężną konkurencją, co z pewnością utrudni dotarcie z ofertą do szerokiego grona potencjalnych klientów.

Lepszym rozwiązaniem może być zastosowanie fraz long-tail. To wyrażenia zbudowane co najmniej z trzech słów. Są one bardziej doprecyzowane. Ich zaletą jest to, że charakteryzują się mniejszą konkurencyjnością, a równocześnie mogą przyciągnąć sporo odbiorców. Dodatkowo dokonuje się w ten sposób ich selekcja. Trafiamy z ofertą do określonej grupy docelowej, a więc prosto do tych ludzi, którzy mogą być nią zainteresowani i prowadzą aktywne poszukiwania.

Frazy long-tail związane są też częściowo z pozycjonowaniem lokalnym. Mogą uwzględniać nazwy miast lub regionów (taką frazą będzie na przykład „magazyny do wynajęcia Wrocław”). Pozycjonowanie lokalne również daje większą pewność, że nasza oferta nie trafi w próżnię, lecz zostanie dostrzeżona przez tych, którzy szukają magazynu w konkretnej okolicy.

Frazy kluczowe należy wplatać w treść umiejętnie, z zachowaniem umiaru. Zbyt duże natężenie słów kluczowych zaburzy naturalne brzmienie tekstu (zwłaszcza jeśli do upadłego powtarzamy w różnych konfiguracjach te same wyrazy), a poza tym taka praktyka, czyli keyword stuffing, jest nieprzychylnie oceniana przez Google.

Optymalizacja strony

Na wysokość wśród organicznych wyników wyszukiwania wpływa również to, jak przedstawia się strona internetowa. Jak powinna się ona przedstawiać, można zobaczyć na przykładzie Panattoni Europe. Jedną z istotnych kwestii jest zaprojektowanie jej pod kątem UX, czyli całokształtu doświadczenia użytkownika z obcowania ze stroną. Powinna ona być przejrzysta, czytelna i o możliwie prostej, intuicyjnej nawigacji. Poruszanie się po stronie nie może w żadnym wypadku sprawiać odwiedzającym trudności i powodować, że poczują się zagubieni.

W dzisiejszych czasach użytkownicy korzystają z internetu nie tylko za pomocą komputerów stacjonarnych, ale i urządzeń przenośnych – tych większych, jak laptopy, i mniejszych, jak tablety i smartfony. Z tego względu strona powinna być responsywna, czyli dobrze wyświetlać się na ekranach o różnej rozdzielczości – odpowiednio musi zmieniać się rozmiar czcionek i grafiki.

Na stronie warto umieścić oczywiście konkretne oferty wynajmu przestrzeni magazynowych, ale także informacje o firmie i o samych oferowanych przez nią magazynach – czym się charakteryzują, jakie są ich mocne strony, czym wyróżniają się spośród tych proponowanych przez konkurencję. Jeśli mamy się czym pochwalić – zróbmy to. Zamieśćmy artykuły przybliżające naszą firmę lub aktualności prezentujące jej bieżące sukcesy.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły