Reklama na Facebooku – czy warto?

Facebook jest serwisem, na którym większość z nas spędza wiele czasu. Właśnie dlatego, prowadząc firmę, nie można pominąć tego kanału. To serwis, który daje ogromne możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o marketing. Poznaj powody, dla których warto używać Facebooka do reklamy.

Ogromny zasięg

Jak wspomniano na wstępie – wiele czasu spędzamy w social mediach – w związku z czym decydując się na reklamę na Facebooku, zyskujemy bardzo duży zasięg. Docieramy do potencjalnych klientów często znacznie szerzej, niż poprzez jakiekolwiek działania.

Oczywiście może to mieć różne efekty. Nie zawsze przekuwa się to w sprzedaż. Czasami według niektórych może nawet skończyć się to wywołaniem negatywnej opinii o marce. Warto jednak spróbować, sprawdzić jakie daje efekty.

Precyzyjne targetowanie

Podczas ustawania reklamy na Facebooku ma się możliwość dokładnego stragetowania grupy osób, do której ma dotrzeć. Nie jest więc tak, że wyświetla się na osiach wszystkich osób – jak leci. Wówczas faktycznie mogłoby to wywoływać opór ze strony użytkowników. Jednak ustawiając, czy zlecając ustawienie reklamy na Facebooku, wybiera się konkretne dane, takie jak płeć, wiek użytkownika, jego miejsce zamieszkania, zainteresowania. Tak więc reklama dociera prosto do potencjalnie idealnego klienta. Takiego, który ją widząc, może zdecydować się na zakup produktu/usługi.

Budowanie listy potencjalnych klientów

Nie można zapomnieć i o tym, że prowadząc aktywnie konto na Facebooku i promując się za pośrednictwem tego medium, można zyskać pokaźną listę potencjalnych klientów. Nie tylko tych, którzy od razu kupią produkt, ale i tych, którzy zachęceniu marką i jej ofertą polubią fanpage – będą więc śledzić wpisy, co może przełożyć się na późniejsze decyzje zakupowe. Odpowiednia reklama, np. zachęcająca do odbioru zniżki, czegoś bezpłatnego, ale wymagającego podania e-maila, pozwala zyskać listę mailingową, którą można wykorzystać do innych działań promocyjnych.

Zwiększenie rozpoznawalności marki

Dzięki reklamie na Facebooku zyskuje się nie tylko sprzedaż/klientów, ale i buduje się swoją obecność online, sprawia się, że marka jest bardziej rozpoznawalna. Bardzo często strategia ta pozwala na wywołanie u klienta pozytywnych opinii, a na końcowym etapie – sprawi, że kupi on produkt czy usługę. Reklamy na osiach czasu, które przynoszą like są bardzo pożyteczne.

Duży wybór formy reklamy

Nie można zapomnieć i o takiej zalecie, jaką jest niewątpliwie możliwość wyboru spośród różnych form reklamy. Dzięki temu da się ją dopasować do specyfiki biznesu, ale i klientów. Facebook pozwala na wybranie spośród 6 formatów. Najpopularniejszy jest obraz. Ważne, by był dobrej jakości i by przykuwał wzrok. Można też postawić na reklamę wideo. Ta z pewnością wzbudzi zainteresowanie, zwłaszcza jeśli będzie to np. tutorial. Zarówno obrazy, jak i filmy można wykorzystać do stworzenia pokazu slajdów. Ciekawym rozwiązaniem jest reklama karuzelowa. Pozwala na zaprezentowanie w ramach jednej reklamy do 10 plików, a każdy z nich to osobny link. Świetne do oferowanie produktów. Do dyspozycji jest też reklama w formie kolekcji. Daje użytkownikom możliwość wchodzenia w interakcje z reklamą i przeglądanie dodatkowych artykułów. Na urządzenia mobilne jest dodatkowy format – materiał błyskawiczny. Można w nim wykorzystać wszystkie formaty reklam na Facebooku. Ma na celu skłonienie reklamodawców do zaprezentowania produktów w taki sposób, by zachęcić odbiorców do robienia zakupów na urządzeniach mobilnych.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

brak komentarzy

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły