Sklep online z narzędziami, jak pozycjonować?

Sklepów online z narzędziami i materiałami budowlanymi jest wiele, nie wszystkie jednak przyciągają uwagę klientów i wyszukiwarek. Chcąc osiągnąć sukces i zwiększyć ruch na stronie, a tym samym sprzedaż, konieczne jest odpowiednie wypozycjonowanie sklepu. Jak to zrobić? Od czego zacząć pozycjonowanie biznesu z narzędziami i materiałami budowlanymi?

Pozycjonowanie sklepu z narzędziami – od czego zacząć?

Pozycjonowanie sklepu, niekoniecznie jedynie z narzędziami, warto rozpocząć od audytu i optymalizacji. Zanim wdrożone zostaną konkretne prace, konieczne jest przeprowadzenie dogłębnej analizy strony internetowej pod wieloma kątami, uwzględniając przy tym czynniki rankingowe wyszukiwarki. Zostanie wzięta pod uwagę poprawność wykonania strony (kod, struktura), treść, profil linkowy, widoczność na określone frazy, czas ładowania strony. Dzięki audytowi możliwe będzie dokonanie optymalizacji sklepu internetowego, czyli poprawa błędów, ulepszenie treści, lepszy dobór fraz, udoskonalenie struktury linkowania wewnętrznego, dodanie przemyślanych danych strukturalnych itp.

W przypadku sklepów internetowych szczególną uwagę należy zwrócić na optymalizację treści, zwłaszcza opisów kategorii, co zostało omówione szerzej na przykładzie bizzit.pl/klient/koelner. Mają być one użyteczne dla internautów – potencjalnych klientów, a także wartościowe dla wyszukiwarek.

Działania content marketingowe w sklepach internetowych

Sklepy internetowe, w szczególności te z narzędziami i materiałami budowlanymi, mają okazję do zaprezentowania wartościowych informacji internautom. To istotne z punktu widzenia User Experience, bo klient dostaje to, czego szukał, łatwiej podjąć mu decyzję o zakupie, dodatkowo jeszcze takie teksty nasycone są frazami, które podnoszą pozycję sklepu w wyszukiwarce. Nie tylko sama treść ma w tym przypadku znaczenie, liczą się również kwestie techniczne. Jeżeli chodzi o prowadzenie bloga na stronie, artykuły powinny zostać zaprezentowane w atrakcyjny sposób, taki, który będzie przystępny dla internautów. Radzi się więc, by nagłówka h1 użyć na danej podstronie tylko raz, a śródtytuły zapisywać w h2. Nie zaszkodzi także dodawanie klikalnej listy pod zajawką, pogrubienia w tekście, dodawanie zdjęć. To także okazja do tego, by zastosować linkowanie wewnętrzne, podobnie jak w opisach kategorii.

Prowadzenie sklepu internetowego z narzędziami daje możliwość opisywania produktów, ale też zlecania rankingów, dzięki którym klienci dowiedzą się, jak np. wybrać dobrą wiertarkę, jakie jest zastosowanie szlifierki, jakie są rodzaje młotów itp. Treści poradnikowe generują ruch na stronie, mogą wspierać sprzedaż i podnosić wartość strony pod kątem SEO. Warto również zastanowić się nad publikacją artykułów sponsorowanych na zewnętrznych serwisach (wartościowych i dopasowanych do tematyki branży), które również przyczynią się do większej rozpoznawalności sklepu internetowego.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły