Benefity pracownicze, motywowanie pracowników, jak promować system kafeteryjny w Google?

Systemy kafeteryjne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie pracodawcy, którym zależy na pozytywnej ocenie przedsiębiorstwa i budowanie pozytywnych więzi z pracownikami. Na polskim rynku do wyboru jest wiele benefitów pracowniczych. Jak skłonić pracodawców do wybrania konkretnego systemu kafeteryjnego? Jak promować go w wyszukiwarce?

Jak promować benefity pracownicze?

Systemy kafeteryjne można promować w Google na kilka sposobów. Przeważnie wymaga to podjęcia skomplikowanych prac technicznych, z którymi poradzą sobie specjaliści z agencji marketingowych, którzy zaplanują odpowiednie działania. Benefity pracownicze wymagają odpowiednich ustawień kampanii pod względem geograficznym. Internauci poszukujący benefitów nie mogą mieć problemów z odnalezieniem np. obiektów sportowych lub rozrywkowych, z których mogą skorzystać w ramach zniżek pracowniczych.

Pozyskiwanie ruchu na stronie systemów kafeteryjnych

Chcąc rozpocząć pozyskiwanie ruchu na stronie, należy zacząć od wnikliwej analityki fraz w obrębie słów związanych z benefitami pracowniczymi (szerzej ten temat jest opisany na przykładzie MyBenefit). Chodzi o zniżki, wejściówki, karnety, promocje itp. na różnego rodzaju obiekty o charakterze sportowym czy kulturalnym. Konkurencja w branży systemów kafeteryjnych jest całkiem spora. Warto, by pracodawcy, ale i pracownicy, mieli świadomość tego, czym wyróżnia się dana firma oferująca benefity pracownicze. Powinny one dawać możliwość skorzystania z nich osobom w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach czy potrzebach. Lepsza znajomość ofert pozwoli na dopasowanie jak najlepszego systemu dla wszystkich pracowników.

Ruch na stronie pozyskiwany jest na różne sposoby. Może to być na przykład linkowanie z dobrych jakościowo witryn. Pomocne w tym mogą być także social media. Internauci chętnie odwiedzają profile na Facebooku czy Instagramie, by dowiedzieć się czegoś więcej o benefitach pracowniczych, pojawiających się w ofercie nowych obiektach sportowych, z których można skorzystać itp.

Pomocna może okazać się współpraca z blogerami. Decydują się na nią firmy o większym budżecie. Przez gościnne wpisy, opisanie doświadczeń związanych z korzystaniem z systemu kafeteryjnego, również można wypromować benefity pracownicze, co poskutkuje większym ruchem na stronie i zainteresowaniem ofertą.

Nie można przy tym zapominać o odpowiedniej treści na stronie. Mowa tu o opisach wypełnionych frazami kluczowymi. Przydatne może być również prowadzenie bloga. Aktualizacja treści, zamieszczanie poradników są przydatne nie tylko internautom, pozytywnie wpływa to również na odbiór przez Google. Warto zadbać o to, by pojawiające się na stronie artykuły były napisane zgodnie z zasadami SEO, a przy tym były użyteczne dla czytających.

Reklama w Google

Sposobem na zwiększenie ruchu na stronie jest też reklama w Google, mowa tu o Google Ads. Dzięki niej można dotrzeć do sporego grona internautów i to takich, którzy faktycznie zainteresowani są tematem systemów kafeteryjnych. Odpowiednie ustawienie kampanii może dać niemal natychmiastowe efekty. Na korzyść jest również to, że z Google Ads mogą skorzystać nawet firmy, które nie dysponują wielkim budżetem. Podczas planowania kampanii samodzielnie można zdecydować o kosztach, a za reklamę płaci się dopiero w momencie, kiedy internauta przejdzie na stronę klienta, same wyświetlenia nie są płatne.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły