Jak pozycjonować sklep komputerowy, laptopy w wyszukiwarce Google?

Pozycjonowanie sklepu komputerowego nie jest prostym zadaniem. Przyczynia się do tego rosnąca konkurencja, ale i duże sieci sklepów z elektroniką, które mają ogromny budżet na reklamę w Internecie czy w telewizji. Nie jest to jednak zadanie nie do wykonania. Każdy sklep komputerowy, nawet ten o zasięgu lokalnym, może odnieść sukces i zająć dobre miejsce w wyszukiwarce Google. Jak to zrobić?

Odpowiedni dobór fraz

W pozycjonowaniu sklepu internetowego ogromne znaczenie ma dobór odpowiednich fraz. Oczywiste jest wykorzystanie tych komercyjnych, np. „sklep komputerowy”, „laptopy”, „netbooki”, jak i long tail, gdzie najmocniejsza fraza jest na początku, czyli „laptop lenovo ideapad 330”, „komputer gamingowy cały zestaw” itp. W doborze najlepszych fraz kluczowych do pozycjonowania sklepu z komputerami przydatne są profesjonalne narzędzia, ale i analiza konkurencji. W tym pomóc mogą specjaliści z agencji marketingowych, którzy ocenią, na jakie frazy pozycjonowanie może przynieść najszybciej efekt.

Pozycjonowanie lokalne sklepu komputerowego

W przypadku sklepów komputerowych, które działają w określonej lokalizacji, warto zadbać o pozycjonowanie lokalne. Ma ono na celu przyciągnięcie internautów, którzy szukają w wyszukiwarce sklepu jak najbliżej siebie i wpisują w Google „sklep komputerowy Katowice” czy „sklep komputerowy Wrocław”. Wówczas jako pierwsze zostaną wyświetlone wyniki lokalne, czyli będą to oferty sklepów, które zadbały o odpowiednie pozycjonowanie regionalne. Więcej o takim sposobie pozycjonowania sklepu komputerowego można dowiedzieć się z omówienia przykładu Proline (https://bizzit.pl/klient/proline/).

Optymalizacja sklepu internetowego

Chcąc zapewnić stronie jak najlepszą pozycję w wynikach wyszukiwania, należy wcześniej ją zoptymalizować. Powinno to być poprzedzone audytem. Przeanalizowanie sklepu internetowego pod względem kodu czy treści wskaże, co powinno być poprawione, żeby strona była bardziej przyjazna wyszukiwarce. Dobrze zoptymalizowane serwisy wyróżniają się dużą użytecznością dla internautów, są bogate merytorycznie, nowoczesne, ale i responsywne. Obecnie wiele osób decyduje się na zakupy przez Internet, wyszukuje wiele produktów za pomocą telefonów lub tabletów. Oznacza to, że właściwie konieczne jest zadbanie o to, by sklep internetowy był dostosowany do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Dobór treści w sklepie komputerowym

Sklepy komputerowe to dzisiaj nie tylko strony z kategoriami i podkategoriami produktów. Coraz więcej właścicieli decyduje się dodatkowo na prowadzenie bloga i jest to słuszne rozwiązanie. Poza zadbaniem o właściwy opis produktów i kategorii opłaca się tworzyć nowe treści, które będą pojawiały się na stronie. Nie można przy tym zapominać o odpowiednim nasyceniu frazami, które przyczynią się do wzrostu ruchu na stronie. W przypadku sklepów komputerowych mogą to być poradniki na temat tego, jaki kupić komputer dla gracza, jak złożyć komputer stacjonarny, jakie wybrać części komputerowe itp.

Sklep komputerowy w mediach społecznościowych

Nie można zapominać również o obecności w mediach społecznościowych. Bycie na Facebooku czy Instagramie ma znaczenie również dla sklepów komputerowych, także tych mniejszych. Atrakcyjne treści, zdjęcia, linki do ciekawych poradników również mogą przyczynić się do wzrostu popularności strony.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły