Jak pozycjonować stronę z profesjonalnymi usługami budowlanymi?

Usługi budowlane są poszukiwane przez wiele osób. Wystarczy rozejrzeć się wokoło, by zauważyć, że nowe domy wyrastają jak grzyby po deszczu. Stąd też wiele jest firm, które zajmują się tą branżą. Jak można zaistnieć przy tak dużej konkurencji? Podpowiadamy, w jaki sposób pozycjonować stronę z usługami budowlanymi.

Pozycjonowanie lokalne

Jak pozycjonować firmę budowlaną, można zobaczyć na przykładzie Kellera. Jednak nie każde przedsiębiorstwo jest równie duże i rozmiar promocji nie w każdym przypadku musi być równie szeroki. Oczywiście zakładając firmę można mieć duże ambicje. Można wymarzyć sobie wyprzedzenie wszelkiej konkurencji i zawojowanie krajowego rynku. To dobre marzenie, ale nie wszystko da się zrobić od razu. Do sukcesu warto dążyć krok po kroku, zaczynając od rzeczy mniejszych i z biegiem czasu rozszerzając zakres swojego działania.

Warto zacząć od wypracowania sobie mocnej pozycji w regionie, w którym znajduje się firma. To zleceniodawców z okolicy przede wszystkim warto pozyskać. Poszukując firmy budowlanej, będą przypuszczalnie w pierwszej kolejności sprawdzać oferty tych firm, które są zlokalizowane najbliżej. Dlatego powinno się wdrożyć pozycjonowanie lokalne. To szereg działań, których celem jest sprawienie, by firma stała się bardziej widoczna w wynikach dla zapytań pochodzących z miejscowości stanowiącej obszar działania firmy.

Chodzi tu między innymi o odpowiednie dostosowanie fraz – na przykład zamiast ogólnej frazy „remonty” zastosujemy „remonty Kraków”. Takie bardziej precyzyjne frazy przynoszą przede wszystkim dwa skutki. Po pierwsze, zawężają listę wyników wyszukiwania, dzięki czemu firma będzie musiała mierzyć się z mniejszą konkurencją. Po drugie natomiast, od razu trafiamy ze swoją ofertą do odpowiedniej grupy docelowej, czyli ludzi, którzy szukają oferowanych przez nas usług akurat w okolicy, gdzie nasza firma prowadzi działalność.

Content marketing

Aby nasza strona miała wysoką pozycję wśród organicznych wyników wyszukiwania, trzeba zadbać, aby prezentowane na niej treści były wartościowe. Jak to osiągnąć? Otóż nie musimy zawartości znajdującej się na naszej stronie ograniczać do prezentacji oferowanych przez nas usług. Możemy poszerzyć zawartość strony o treści poradnikowe, na przykład eksperckie artykuły dotyczące różnych zagadnień z branży budowlanej.

Taka strategia może przyciągnąć na naszą stronę większą rzeszę odbiorców, ponieważ będzie ona miała więcej do zaoferowania. Zostaną więc na nią skierowane przez wyszukiwarkę osoby poszukujące odpowiedzi na konkretne pytania z branży.

Ważne, żeby takie poradnikowe treści prezentowały wysoki poziom merytoryczny. Jeżeli okażą się dla odbiorców naprawdę przydatne, mogą związać ich ze stroną na dłużej – będą oni powracać po nowe porady przy okazji kolejnych budowlano-remontowych zadań, z którymi będą się musieli uporać. Poza tym publikowanie wartościowych treści to również praca nad wizerunkiem firmy. Cenne porady sprawią, że firma zacznie być kojarzona z fachowcami znającymi się na rzeczy. W ten sposób wyrabiamy pozycję marki, która zostaje postrzegana jako profesjonalna, rzetelna i godna zaufania. A skoro jej przedstawiciele tak dobrze znają się na teorii budownictwa, to również w praktyce na pewno się sprawdzą, więc warto zlecić pracę właśnie im.

Optymalizacja strony

Strona internetowa powinna mieć czytelnie uporządkowaną treść. Powinna być przejrzysta i mieć intuicyjną nawigację, by odbiorca mógł z łatwością się po niej poruszać i znaleźć akurat te treści, jakich potrzebuje. Warto pogrupować treść w działy tematyczne.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły