Kiedy rozpocząć pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie strony internetowej jest ważne, jeśli zależy nam na widoczności w sieci. Jednak kiedy dokładnie firma powinna wprowadzić działania pozycjonujące? Czy SEO warto wprowadzić już na samym początku, a może nawet wcześniej – przed tworzeniem strony WWW? W dzisiejszym artykule podpowiemy, kiedy najlepiej rozpocząć pozycjonowanie strony WWW.

Kiedy najlepiej zacząć pozycjonować stronę WWW?

O SEO powinniśmy zacząć myśleć jak najszybciej. Już do znudzenia mówimy o tym, że pozycjonowanie to proces ciągły, który może zająć wiele miesięcy… Właśnie z tego powodu pozycjonowanie lepiej zacząć szybciej. Szybkie działania SEO dają więcej możliwości na widoczność danej marki, możliwe, że stanie się ona bardziej rozpoznawalna, zanim prawdziwa kampania reklamowa się zacznie. Istnieje wiele czynników, które wpływają na efektywne SEO, m.in. jest to żywotność domeny i jej historia. Nowa domena, która jest poprawnie zoptymalizowana, ma większe szanse na lepsze rezultaty SEO, niż strona, na której dopiero trzeba wprowadzić poprawki. Dzięki wdrożeniu działań z zakresu pozycjonowania strony już na etapie jej tworzenia możemy zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • mapa strony, jej struktura, podstrony i oferta,
  • wcześniejsze zaplanowanie treści wraz z frazami, dzięki czemu unikniemy duplikacji i kanibalizacji słów kluczowych,
  • UX strony, by była przyjazna dla klienta z poziomu przeglądarki mobilnej, jak i desktopowej,
  • przygotowanie CMS, wszystkich potrzebnych narzędzi i wtyczek do monitorowania strony pod względem SEO.

Dzięki szybszemu pozycjonowaniu możemy skrupulatnie zaplanować działania w obrębie całej strony WWW.

Czy można pozycjonować stronę, która nie ma żadnych treści?

Pozycjonowanie tworzonej dopiero strony, jest możliwe, co więcej, projektowanie strony z myślą o SEO może być nawet bardziej opłacalne. Dużo łatwiej jest wprowadzić zmiany na stronie, na której jeszcze nie ma treści. Dzięki temu stronę WWW można zbudować pod zasady SEO, tak by była ona, jak najbardziej przyjazna dla pozycjonowania i dobrze się indeksowała w wynikach wyszukiwania Google. Takie zmiany funkcjonalne łatwiej jest wprowadzić na stosunkowo nowej stronie niż na takiej, która działa od dłuższego czasu.

Czy można pozycjonować firmę bez strony WWW?

Można pozycjonować firmy, które nie mają własnej strony WWW, jednak będzie to trudniejsze. Stronę WWW z własnym blogiem łatwiej ulokować w wyszukiwaniach Google, ale to nie znaczy, że np. pozycjonowanie fanpage na Facebooku jest niemożliwe. To dobra alternatywa dla pozycjonowania stron WWW należy tylko pamiętać o stabilnym link buildingu i dobrym content marketingu na Facebooku. Choć w przypadku pozycjonowania fanpage firmy, większą rolę będzie odgrywał marketing bezpośrednio na Facebooku czy wizytówka firmowa w Google Maps, działania SEO mogą umocnić stronę w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie strony WWW można zacząć jak wcześnie, nawet w trakcie tworzenia strony. Pozwoli nam to na dobre rozplanowanie przyszłych treści, fraz kluczowych czy kampanii. Wcześniejsze planowanie pozwoli na łatwiejszą optymalizację. Dokładne rozplanowanie i stworzenie strony WWW według planu pozwoli uniknąć najczęstszych błędów jak zbyt wolne ładowanie strony, brak responsywności, mapy strony czy UX design nieprzyjazny dla odbiorcy.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły