Najbardziej znani polscy influencerzy na Instagramie

W ciągu kilku lat Instagram, z aplikacji do udostępniania zdjęć, szybko stał się jedną z najważniejszych platform… sprzedażowych. I nie mowa tu tylko o funkcji „zakupy”, lecz o reklamach oraz linkach afiliacyjnych przygotowywanych przez influencerów. A kto na Instagramie ma największy wpływ na swoją społeczność i do kogo najczęściej zgłaszają się agencje reklamowe? Sprawdzamy.

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska, znana także jako „trenerka wszystkich Polek”, to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. I która od lat bardzo aktywnie prowadzi swoje konta w mediach społecznościowych, co jak widać, procentuje – w rankingach najbardziej wpływowych osób na Instagramie nieodmiennie plasuje się w czołówce. W tym serwisie zgromadziła ponad 1,9 mln społeczność, która, co najważniejsze, jest aktywna.

Ewa Chodakowska wykorzystuje Instagrama przede wszystkim do promowania własnych produktów – diet, treningów, kosmetyków, zdrowych przekąsek, strojów kąpielowych (tak, wiemy, sporo tego jest). Oprócz tego od kilku lat współpracuje z marką Adidas i jej produkty są jednymi z niewielu, które widoczne są na profilu, a nie zostały opracowane przez Ewe Chodakowską. M.in. to dodaje jej autentyczności.

Joanna Krupa

Modelka, prezenterka telewizyjna i aktywistka praw zwierząt, czyli Joanna Krupa, powoli dogania Ewę Chodakowską pod względem popularności na Instagramie, a jej społeczność tworzy ponad 1,8 mln użytkowników.

Na swoim profilu, Joanna Krupa pokazuje codzienne życie, a od niedawna, także córkę. Widać też, że chętnie zgłaszają się do niej agencje reklamowe i marki, ponieważ na w postach oraz w Insta Stories często widoczne są różnego rodzaju produkty „w akcji”, przede wszystkim kosmetyki, ubrania oraz dodatki modowe. Co ciekawe, Joanna Krupa pokazywała też nową linię kosmetyczną Ewy Chodakowskiej, więc jak widać – polscy influencerzy często wspierają siebie na Instagramie.

Fit Lovers

Nieco mniej, bo 1,7 mln obserwatorów, posiada profil Fit Lovers, prowadzony przez Pamelę Stafanowicz oraz Mateusza Janusza. Jak się możesz już domyślać, to sportowe freaki, promujące szeroko pojęty zdrowy styl życia. I co najważniejsze, mają w tym osiągnięcia, są instruktorami fitness oraz trenerami personalnymi. Dodatkowo Pamela ukończyła studia z zakresu dietetyki.

Czemu o tym wszystkim piszemy? Ponieważ Fit Lovers prowadzi własny sklep, w którym można zakupić plany treningowe oraz dietetyczne. Oprócz tego stworzyli sklep z odzieżą i akcesoriami dla kobiet oraz mężczyzn. A ich obserwatorzy na Instagramie kochają ich za dobry humor, dystans oraz spontaniczność.

Red Lipstick Monster

Ewa Grzelakowska-Kostoglu, znana również jako Red Lipstick Monster, to wizażystka i kosmetolożka, która popularność zyskała przede wszystkim dzięki swojemu kanałowi na YouTube, a obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych influencerek. Na Instagramie zgromadziła wokół siebie ponad 1,5 mln społeczność.

To zdecydowanie jeden z najlepszych profili z branży beauty, a Ewa często i chętnie poleca kosmetyki, których używa, nic więc dziwnego, że marki co chwilę się do niej zgłaszają. Co najważniejsze, można liczyć na jej szczerą opinię, dlatego wszystkie polecane produkty szybko znikają z półek sklepowych…

Znani blogerzy na Instagramie

Na koniec chcielibyśmy wymienić jeszcze kilku blogerów, którzy mogą pochwalić się zaangażowaną i dużą społecznością na Instagramie. Kto jest w TOP of the TOP? Nikogo pewnie nie zdziwi informacja, że w czołówce znajduje się m.in. Maffashion, Mama Ginekolog, Codziennie FIT, What Anna Weras?, Janina Daily czy Doktor Ania.

1/5 - (3 votes)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły