Pozycjonowanie grupy serwisów, portalu internetowego

Pozycjonowanie grupy serwisów lub portali internetowych tylko z pozoru jest czymś prostym. Promowanie takich stron może być procesem długotrwałym, szczególnie jeśli dopiero debiutują one w sieci. Więcej możliwości i lepsze efekty mogą uzyskać grupy serwisów, które zdobyły już uznanie internautów i mogą wzajemnie na siebie pracować. Jak więc pozycjonować takie strony internetowe?

Jak pozycjonować grupy serwisów?

Grupy serwisów, wśród których jeden jest portalem horyzontalnym, a pozostałe są tematyczne, mogą wzajemnie się uzupełniać, co w pewnym sensie ułatwia pozycjonowanie. W grupie serwisów uzyskać można lepsze efekty, niż promując samodzielny portal internetowy. Następuje między nimi wymiana ruchu, najczęściej jest on rozprowadzany przez czołowy serwis, szerzej zostało to omówione na przykładzie pozycjonowania Grupy Wirtualna Polska, do której należy nie tylko wp.pl, ale też m.in. Domodi.pl, Homebook.pl czy Money.pl.

Pozycjonując grupy serwisów, warto skupić się na artykułach informacyjnych i contentowych. Należy zadbać o to, by były one tworzone zgodnie z zasadami SEO i były wartościowe, użyteczne dla internautów. Znaczenie ma nawet odpowiednie nadanie tytułu, zastosowanie nagłówków w odpowiedniej hierarchii, uzupełnienie treści o frazy kluczowe. Znaczenie mają również boldowania. Artykuły mają być przyjazne w odbiorze i ułatwiać zrozumienie tematu, znalezienie informacji. Koniecznie muszą być również unikalne. Wyszukiwarki „doceniają” niepowtarzalne treści, źle reagują natomiast na ewentualne plagiaty.

Czym jest remarketing?

Niektóre grupy serwisów, jak Wirtualna Polska, dają możliwości remarketingu. Co to jest? Remarketingiem nazywa się odzyskiwanie porzuconych koszyków. Jest to „przypominanie” internautom na różnego rodzaju stronach, o produktach, którymi byli zainteresowani, ale finalnie ich nie kupili. Taka forma reklamy nie jest nachalna, a może pomóc w zwiększeniu ruchu na stronie i w sprzedaży.

Jak pozycjonować portal internetowy?

Mówiąc o portalu internetowym, zazwyczaj ma się na myśli serwis informacyjny zawierający aktualne wiadomości, czaty, fora dyskusyjne, pocztę elektroniczną, hosting itp. Strony te głównie zarabiają na siebie przez publikowanie reklam czy artykułów sponsorowanych. Chcąc jednak uzyskać dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania, aby móc liczyć zyski wynikające z dużego zainteresowania portalem, należy dobrze go wypozycjonować. Warto rozpocząć od audytu SEO, który wskaże mocne i słabe strony portalu, na jakie trzeba zwrócić uwagę. Po takiej analizie można już przystąpić do optymalizacji. Należy skupić się przede wszystkim na uporządkowaniu struktury serwisu, organizacji wewnętrznego linkowania, ale i optymalizacji stron artykułów. To w przypadku serwisów informacyjnych jest kluczowe. Użytkownicy nie mogą mieć trudności ze znalezieniem odpowiedzi na nurtujące ich pytania, z przeczytaniem treści itp. Istotny jest nawet dobór i wielkość czcionki. Ponadto należy skupić się na tytułach, nagłówkach, a nawet dopasowanych i odpowiednio podpisanych zdjęciach.

Wybór odpowiednich fraz kluczowych w przypadku takich portali internetowych może być utrudniony przez artykuły o różnej tematyce. Zaleca się więc korzystanie z pozycjonowania szerokiego, nazywanego również long tail. Za jego pomocą łatwiej będzie wypozycjonować serwis pod kątem zapytań użytkowników. To tylko niektóre aspekty, o jakie należy zadbać w przypadku promowania portali internetowych. Oprócz samego pozycjonowania warto pomyśleć również o zainwestowaniu w reklamę i to w różnej formie, nie tylko w Internecie.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły