Pozycjonowanie porównywarki cen w wyszukiwarce Google, na co zwrócić uwagę?

Porównywarki cenowe to serwisy, które umożliwiają zestawienie tych samych produktów w różnych sklepach internetowych i sprawdzenie, w którym z nich oferta będzie prezentowała się najlepiej. Podczas takiej analizy istotna może być nie tylko najniższa cena, ale również opinie internautów, dostawa, obsługa klienta, sposób płatności itp. Porównywarki cenowe są na tyle zaawansowanymi agregatami, że mogą sprawiać trudności w promowaniu ich w sieci. Jak zatem pozycjonować porównywarki w wyszukiwarce Google?

Trudności związane z pozycjonowaniem porównywarek cen

Największym problemem w pozycjonowaniu porównywarek cen jest duplikacja treści. Serwisy te skupiają oferty wielu sklepów internetowych, często sprzedają one te same produkty. Niemożliwe w zasadzie jest, by przygotować tysiące unikalnych opisów produktów, mogą one się powielać, stanowić treści przesłane przez producentów itp. Problem ten został opisany szerzej na przykładzie pozycjonowania porównywarki Ceneo. Co więc zrobić, żeby zapewnić serwisowi czołowe miejsce w wyszukiwarce?

Treści poradnikowe w porównywarkach cen

W przypadku pozycjonowania porównywarek cen kluczową rolę odgrywa content marketing i to właśnie na nim należy się skupić. Marketing treści polega na tworzeniu wartościowych opisów, artykułów itp., które są unikalne, ale i atrakcyjne dla internautów, stanowią cenne źródło informacji dla potencjalnych kupujących. Content marketing obecny jest w różnych formach, mogą to być poradniki, artykuły eksperckie, artykuły sponsorowane, blogi, ale też webinary czy podcasty. W przypadku porównywarek cenowych najbardziej pożądane są treści poradnikowe. Za ich pomocą można zaciekawić odbiorcę i zachęcić do zakupu konkretnego produktu. Mogą to być poradniki dotyczące właściwie każdej kategorii. Dzięki nim użytkownicy dowiedzą się np. jaki telewizor wybrać, jaki prezent będzie odpowiedni dla mężczyzny, jak zadbać o urodę, jakie zabawki są polecane dla małych dzieci itp. Takie poradniki mają również nieocenioną wartość dla SEO. Nie tylko budują relację z klientem, ale też są nasycone frazami, co nie jest bez znaczenia dla wyszukiwarek. Oprócz nich warto jeszcze pomyśleć o tworzeniu rankingów oraz testów konkretnych produktów.

Obecność w social mediach

Tworząc porównywarki cenowe, należy zadbać też o obecność w social mediach. Budowanie społeczności w kontekście takich serwisów jest istotne, ponieważ za ich pomocą otrzymywany jest wartościowy feedback. To ważne nie tylko w popularnych serwisach społecznościowych, ale i na samych stronach serwisów. W porównywarkach cen należy zadbać o widoczne opinie, to zwiększa wiarygodność strony, nawiązuje relację z klientem i często pomaga dokonać odpowiedniego wyboru przy zakupach.

Reklama w Google

Prowadząc porównywarkę cenową, nie można zapominać też o Google Ads. W przypadku takiego serwisu niektórzy klienci decydują się zainwestować w reklamy produktowe. Są one widoczne nad wynikami organicznymi. Zawierają najczęściej nazwę produktu, cenę oraz sklep/serwis, na którego stronie można je kupić. Po kliknięciu w reklamę internauta od razu zostanie przekierowany na docelową stronę i będzie mógł dokonać zakupu, co przyspieszy cały proces sprzedażowy.

2.3/5 - (3 votes)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły