Reklama autoserwisu, jak reklamować serwis samochodowy?

Reklamowanie serwisu samochodowego obejmuje wiele prac, dzięki którym biznes będzie bardziej rozpoznawalny wśród potencjalnych klientów. Kluczowe jest posiadanie strony internetowej, by móc zainwestować w promocję online. Od czego należy więc zacząć reklamowanie autoserwisu?

Strona internetowa autoserwisu

W pierwszej kolejności autoserwis powinien zadbać o nowoczesną, atrakcyjną dla użytkowników stronę internetową. Wiele warsztatów nie ma jej wcale lub nie dba o to, co się na niej znajduje, a to duży błąd, również w kontekście reklamy internetowej. Witryna autoserwisu powinna być użyteczna dla internautów. Powinny znaleźć się na niej wyczerpująco opisane usługi, ale i cennik. Niektórzy prowadzą też bloga firmowego, na którym regularnie publikują wpisy o popularnych problemach, które często występują w konkretnych modelach samochodów. Stronę internetową warsztatu należy jednak wziąć pod lupę. Pomocny w tym będzie audyt SEO, który wskaże, jakie błędy trzeba wyeliminować, żeby zwiększyć widoczność witryny w wyszukiwarce. Tym już zajmie się szeroko pojmowana optymalizacja strony internetowej, którą powinni wykonać specjaliści.

Pozycjonowanie lokalne autoserwisu

Warsztaty samochodowe działają w obrębie określonego regionu i to właśnie na pozycjonowaniu lokalnym należy skupić się najbardziej. Osoby, które mają problem z autem, najczęściej wpisują w wyszukiwarce frazy z określoną lokalizacją, np. „mechanik Kraków” czy „warsztat samochodowy Katowice”. Pojawiają się też słowa oznaczające konkretną usterkę, np. „naprawa tylnej belki Warszawa”. Z tego względu należy skupić się na pozycjonowaniu na frazy lokalne, czyli takie, które są wpisywane przez osoby szukające autoserwisu w danym regionie. Zbyt ogólne pozycjonowanie na „warsztat samochodowy” czy „mechanik” może nie być skuteczne, większa jest też konkurencja na takie frazy.

Wizytówka autoserwisu w Google

Prowadząc biznes o zasięgu lokalnym, warto dopilnować, by firma miała założoną wizytówkę w Google. Aby to zrobić, należy mieć konto w Google, kolejne etapy dodawania warsztatu samochodowego są bardzo proste. Konieczne jest podanie nazwy firmy, aktualnych danych adresowych, telefonu. Warto też dodać URL do strony internetowej autoserwisu. Wizytówkę Google można w każdej chwili edytować. By była ona bardziej atrakcyjna, ale i użyteczna dla klientów, można dodać do niej zdjęcia autoserwisu oraz godziny pracy warsztatu. Wizytówka Google daje też możliwość interakcji z osobami, które korzystały z usług mechanika. Mogą one np. wystawiać opinie, co będzie pomocne przy wyborze autoserwisu dla kolejnych zainteresowanych.

Warsztat samochodowy a Google Ads

W przypadku firm lokalnych opłacalne jest zainwestowanie w reklamy płatne, czyli w Google Ads. Najczęściej wyświetlają się one nad wynikami organicznymi, więc są od razu zauważalne przez potencjalnego klienta. Reklama Google Ads daje właścicielom autoserwisów sporo możliwości. Kampanie wyróżniają się dużą elastycznością. Mogą być dostosowane do konkretnej lokalizacji, budżet nie musi być duży, w dodatku można go zmieniać, podobnie jak ustawienia reklam. Efekty są widoczne właściwie natychmiast. Nawet obsługa kampanii jest dosyć prosta, niektórzy przedsiębiorcy samodzielnie ustawiają Google Ads.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły