Reklama wypożyczalni aut, jak reklamować wypożyczalnię samochodów?

W branży wypożyczalni samochodów zauważalna jest coraz większa konkurencja. Oznacza to, że swoje usługi trzeba odpowiednio wypromować, by przyciągnąć zainteresowanych klientów. Warto pomyśleć więc o pozycjonowaniu firmy wynajmującej auta, można też zainwestować w reklamę tradycyjną. Jak wypromować wypożyczalnię samochodów?

Pozycjonowanie strony internetowej wypożyczalni

Dziś wypożyczalni samochodów najczęściej szuka się przez internet. Oznacza to, że właściciele takich firm muszą zadbać o użyteczną stronę internetową. Musi być ona wartościowa nie tylko dla wyszukiwarki, ale i dla zainteresowanych klientów. Warto dodać do niej możliwość rezerwacji online i płatności przez internet.

Pozycjonowanie strony wypożyczalni aut należy zacząć od przeprowadzenia audytu SEO, by witrynę móc w odpowiedni sposób zoptymalizować i zaplanować prace pozycjonerskie. Istotny jest dobór słów kluczowych. Jeśli pozycjonowana jest np. wypożyczalnia samochodów w Warszawie, wówczas należy liczyć się z dużą konkurencją. Lepiej więc skupić się na long tail, czyli wyrażeniach z „długim ogonem”. Wtedy takie frazy mogą wyglądać następująco: „wypożyczalnia aut warszawa bez kaucji” czy „warszawa wypożyczalnia samochodów 24h”. Warto podkreślić też precyzyjną lokalizację. W przypadku stolicy może to być konkretna dzielnica lub lotnisko, z którego często wynajmowane są auta.

Wnętrze samochodu BMW

Optymalizacja treści na stronie internetowej

Właściciele wypożyczalni samochodowych często nie przykładają większej wagi do treści, a jest to błąd. Strony internetowe firm wynajmujących auta powinny zawierać dobrze opisane usługi, ale nie tylko. Warto prowadzić również bloga, w którym pojawią się różnego rodzaju porady na temat wypożyczania pojazdu, wyboru odpowiedniego modelu auta itp. Oczywiście te treści powinny być nasycone frazami kluczowymi. Możliwe jest również dodanie linkowania wewnętrznego, np. do stron z rezerwacją. Niektóre wypożyczalnie samochodów mają na stronie też FAQ, czyli zbiór najczęściej zadawanych pytań. Może on nie tylko zwiększyć widoczność w wyszukiwarce ze względu na popularne frazy, ale będzie też użyteczny dla osoby, która poszukuje odpowiedzi na konkretne pytania i szybko je w ten sposób otrzymuje.

Wizytówka Google Moja Firma

Wypożyczalnie samochodów działają w obrębie konkretnych lokalizacji, warto więc zadbać o to, by miały wizytówki Google Moja Firma. Założenie ich jest bardzo proste. Należy podać podstawowe dane o firmie oraz URL do strony, a potem czekać na weryfikację. Warto dodawać również zoptymalizowane zdjęcia, to też ma znaczenie dla pozycjonowania. Jest też miejsce, by zaznaczyć godziny pracy wypożyczalni, także w weekendy i w święta. W wizytówce możliwe jest zostawianie opinii. Należy podtrzymywać interakcje z klientami, reagować, odpowiadać na ich komentarze. To podnosi wiarygodność wypożyczalni samochodów w oczach osób, które dopiero są zainteresowane wynajmem.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły