SEO Katowice, czyli spotkania SEO/SEM, marketingu w sieci… w stolicy Śląska

W stolicy Śląska regularnie odbywają się spotkania poświęcone branży SEO/SEM. Wśród nich największą popularnością cieszy się Festiwal SEO, na który przyjeżdżają specjaliści z całej Polski. Nie brakuje też konferencji poświęconych różnym zagadnieniom związanym z marketingiem w sieci. W jakich spotkaniach SEO/SEM warto uczestniczyć w Katowicach?

Festiwal SEO

Festiwal SEO to wydarzenie, na którym zjawiają się specjaliści do spraw marketingu z całej Polski. Wszystko po to, by wysłuchać nowinek ekspertów, którzy często przedstawiają case studies, dzielą się swoim doświadczeniem, wskazują jak rozwiązać dany problem. Po części teoretycznej, czyli po wystąpieniu danej osoby, możliwe jest zadanie jej pytań. W tym roku Festiwal SEO odbędzie się 22.05.2020 roku. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Jakim zagadnieniom SEO/SEM będzie poświęcone wydarzenie? W programie widoczne są tematy związane z PBN link building, procesami SEO w małej firmie, reputacją domeny, Google Discover, rodzajami klientów agencji SEO itd. Poruszą je tacy specjaliści jak Daniel Duris, Karol Soja, Sebastian Heymann, Izabela Wiśniewska, Jędrzej Zarychta, Tomasz Wieliczko czy Katarzyna Baranowska.

SEO Barcamp

SEO Barcamp to spotkania organizowane przez śląską agencję Linkhouse. Dwie poprzednie edycje odbyły się w lutym i w październiku 2019 roku. W roli prelegentów wystąpili tacy specjaliści jak Sławek Borowy, Damian Sałkowski, Szymon Słowik, Mateusz Muryjas, Grzegorz Strzelec czy Robert Niechciał. Poruszane tematy na SEO Barcamp koncentrowały się na zagadnieniach związanych z taktykami link buildingu, audytami on-page czy wykonywaniem działań SEO dla dużych klientów. Oczywiście LinkHouse to także platforma publikacji artykułów, treści itd., która konkuruje z powodzeniem z WhirePress, czego dowodem są bardzo dobre opinie o platformie LinkHouse.

Golden Marketing Conference Katowice

Wydarzenie Golden Marketing Conference odbędzie się w grudniu 2020 roku w Katowicach, dokładna data nie jest jeszcze znana, podobnie jak program. Wcześniej konferencja odbędzie się w Poznaniu (14-15.09.2020 roku) i w Warszawie (09.2020 roku). Agenda wydarzenia organizowanego w Wielkopolsce dotyczy takich zagadnień jak planowanie kampanii, budowanie wizerunku marki, influencer marketing, analiza trendów, branded content, inclusive marketing, digital marketing, content marketing czy real time marketing. Opinię o tej dobrej konferencji, sugerujemy czytać w kontekście Poznania, ponieważ właśnie tam były pierwsze edycje, i tam prawdopodobnie zobaczymy konferencje w całej krasie (kolebka?).

Światowe Forum Zarządzania Internetem IGF 2020

Światowe Forum Zarządzania Internetem IGF 2020 odbędzie się w Katowicach 2-6.11.2020 roku. Dokładny program wydarzenia nie jest jeszcze znany, wiadomo, że motto kongresu brzmi „Internet United”. Agenda zakłada poruszanie tematów związanych z Internetem szeroko pojętym. Na ten temat wypowiadać się będą naukowcy, analitycy, biznesmeni, eksperci organizacji pozarządowych itp.

Dimaq Day Katowice

Na początku marca 2020 roku w Katowicach organizowane były konferencje i warsztaty w ramach Dimaq Day. Na spotkaniach poruszano tematykę content marketingu, video marketingu, Google Analytics, kampanii online, bezpieczeństwa w sieci, automatyzacji w SEM, zwiększania sprzedaży w e-commerce itd. Głos zabrali tacy specjaliści jak Grzegorz Borowiecki, Agnieszka Maciaszek, Helena Budnicka, Przemek Budnicki, Monika Kołodziejczyk, Mariusz Sosnowski, Krzysztof Marzec czy Anna Moczulska. Podobne wydarzenia miały miejsca, również w marcu, we Wrocławiu i w Poznaniu.

European Tech and Start-up Days

European Tech and Start-up Days to wydarzenie zaplanowane na 19-20.05.2020 roku. Ma ono odbyć się w Katowicach w MCK i Spodku. W tym roku konferencja ma zostać poświęcona technologiom. Będą one omawiane w kontekście różnych dziedzin, np. marketingu, edukacji, biznesu, ekonomii czy zdrowia. Wiele przydatnych informacji uzyskają osoby zajmujące się marketingiem internetowym, podejmowane będą m.in. tematy związane z biznesem w sieci, e-commerce czy brand content.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły