Spotkania, eventy, konferencje SEO/SEM w Polsce

W Polsce regularnie odbywają się spotkania poświęcone zagadnieniom SEO/SEM. Wśród nich jest znany Festiwal SEO, który co roku gromadzi w Katowicach rzesze osób spragnionych wiedzy o marketingu internetowym. Śląsk nie jest tu jednak wyjątkiem, popularne wydarzenia z tej branży odbywają się także w innych miastach w Polsce. Na jakie spotkania SEO/SEM warto się wybrać?

SEO Festiwal

22.05.2020 r. odbędzie się ósma edycja Festiwalu SEO w Katowicach. To wg opinii wielu SEOwców jedno z ważniejszych wydarzeń w tej branży w całej Polsce. Wśród prelegentów zawsze są osoby, które reprezentują różne agencje SEO, dzielą się swoją wiedzą, prezentują case studies, odpowiadają na nurtujące uczestników konferencji pytania. W tym roku będą to między innymi: Karol Soja z Vestigio, Sebastian Heymann z EACTIVE #wiemyjak, Izabela Wiśniewska z Creatos Media, Katarzyna Baranowska z Fox Strategy. Pojawi się także gość ze Słowacji – Daniel Duris z Basta Digital, jego prezentacja odbędzie się w języku angielskim. Festiwal SEO odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a prelekcje rozpoczną się o godz. 15. Bilety dostępne są już w sprzedaży online.

SemKRK

Spotkania semKRK organizowane są regularnie w Krakowie. Ostatnie odbyło się 6.03.2020 r. o godz. 18:00 w Muzeum Manggha. Od powstania inicjatywy organizowania tych spotkań, udział w nich wzięło już ponad 1300 osób. Są one skierowane do osób prowadzących własne firmy, do marketingowców, działających w branży e-commerce, specjalistów SEO oraz SEM. Prezentacje poświęcone są praktycznym zagadnieniom, najczęściej są to case studies. Po wystąpieniach możliwe jest również porozmawianie z prelegentami. Na ostatnim spotkaniu wiedzą podzielili się między innymi Paweł Rabinek z Redseo, Sebastian Heymann z EACTIVE #wiemyjak, Kamil Demidowski z Fox Strategy, Monika Kołodziejczyk z ThinkDigital.

Kongres Online Marketing

XIX edycja Kongresu Online Marketing odbędzie się 21-22.04.2020 r. w Warszawie w Multikinie Złote Tarasy. Konferencja odbędzie się w całości online. W ramach tego wydarzenia odbędą się prelekcje, szkolenia marketingowe i praktyczne warsztaty. W tym roku prelegenci poruszą tematy związane z nowymi sposobami promocji w social mediach, optymalizacją promocji w Internecie i modelami rozliczeń, tworzeniem kreacji sprzedażowych, promowaniem nowego produktu w sieci, poprawą skuteczności działań w Google Ads czy UX i Usability w praktyce. Wśród prelegentów wymienia się takich specjalistów jak Paweł Tkaczyk, Artur Jabłoński, Artur Maciorowski, Marcin Maj, Magdalena Urbaniak, Tomasz Brusik, Grzegorz Miecznikowski czy Karol Dziedzic.

I Love Marketing

I Love Marketing to kilkudniowa konferencja o marketingu. Wydarzenie odbędzie się 20-23.10.2020 r. (update: przełożona na październik z powodu epidemii Koronawirusa) w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. W tym roku jeden dzień zostanie poświęcony zagadnieniom SEO i content marketingu. Swoje prelekcje zaprezentują wtedy Rafał Szymkowiak, Jarosław Sieradzki, Wojtek Mazur, Edyta Kowal, Grzegorz Strzelec, Barbara Stawarz – Garcia, Łukasz Rogala, Łukasz Żelezny, Szymon Słowik, Tomasz Stopka, Robert Niechciał, Katarzyna Sowicka i Grzegorz Miłkowski. W opinii wielu marketerów konferencja ta to polski TEDx Marketing, a więc opinie o I Love Marketing są bardzo dobre.

Golden Marketing Conference

14-15.09.2020 r. w Poznaniu w PCC odbędzie się Golden Marketing Conference. Kolejne spotkania zorganizowane zostaną w Warszawie (we wrześniu 2020 r.) i w Katowicach (w grudniu 2020 r.). Jest to cykl konferencji poświęconych szeroko pojmowanemu marketingowi. Na najbliższym wydarzeniu zostaną podjęte tematy związane z budowaniem kontekstowej komunikacji na masową skalę, planowaniem kampanii, reklamą na LinkedIn, influencer marketingiem, content marketingiem, real-time marketingiem, budowaniem wizerunku itd. Wśród prelegentów pojawią się między innymi Angelika Jeżewska, Ewa Kańczuk, Andrzej Brandt, Grzegorz Miecznikowski, Rafał Krauze, Artur Jabłoński czy Arkadiusz Łoś.

Social Media Week

Social Media Week odbędzie się 15-16.06.2020 r. w Warszawie. To jedno z najpopularniejszych spotkań dotyczących mediów społecznościowych, jest organizowane w 23 miastach na całym świecie, w tym w Nowym Jorku czy w Mediolanie. W ciągu dwóch dni będzie można zobaczyć prelegentów z różnych krajów, będą to marketingowcy, innowatorzy, specjaliści SM. Do kogo skierowane jest wydarzenie Social Media Week? Przede wszystkim do osób, które w firmach docierają do użytkowników kanałami SM, do przedsiębiorców, do pracowników agencji reklamowych.

Digital Olympus

Digital Marketing Conference to wydarzenie, które odbędzie się 14.09.2020 r. w Krakowie (EXPO). Program jest już znany, podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z PR, link building, zdobywaniem organicznego ruchu, taktykami SEO, które warto wdrożyć, błędami popełnianymi w SEO, oprócz tego prelegenci zaprezentują też własne case studies. Wśród ekspertów pojawią się m.in. Łukasz Żelezny, Jono Alderson, Hana Bednarova, Fernando Angulo, Aleyda Solis, Izzie Smith czy David White.

European Tech and Start-up Days

Wydarzenie European Tech and Start-up Days odbędzie się 19-20.05.2020 r. w Katowicach (MCK i Spodek). Tematyka konferencji będzie dosyć szeroka, zostaną omówione zagadnienia technologii w kontekście biznesu, ekonomii, finansów, marketingu, środowiska, gier, edukacji czy zdrowia. Tematy, które mogą być interesujące dla marketingowców, będą koncentrowały się wokół marki w erze cyfrowej, influencerów, vlogerów, youtuberów, social mediów, biznesu w sieci, trendów w e-commerce, brand content itp.

InternetBeta

InternetBeta to wydarzenie, które zaplanowane jest na 16-18.09.2020 r. w Kielnarowej. Szczegółowy program nie jest jeszcze znany, podobnie jak występujący prelegenci. Wiadomo jednak, że konferencja ta związana będzie z zagadnieniami dotyczącymi digital marketingu, e-commerce, nowych technologii, social mediów, a więc szeroko pojętych działań w sieci.

SEO Rejs

Pierwszy SEO Rejs odbył się rok temu w Mikołajkach. Były to 4 dni warsztatów, case studies, networkingu, ale i wypoczynku. Wiedzą z zakresu SEO podzielili się tacy eksperci jak Damian Sałkowski, Robert Niechciał, Karol Soja, Szymon Słowik czy Miłosz Krasiński. Uczestnicy tego wydarzenia mogli liczyć na solidną dawkę wiedzy, ale też mieli do dyspozycji szeroki pakiet rozrywek, w tym właśnie rejs jachtem. Wiele wskazuje na to, że wydarzenie odbędzie się także w 2020 roku, ponieważ opinie profesjonalistów SEO i SEM o przygotowaniu, tematach i materiałach SEO Rejsu, są wysokie.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły