Twitter – najpopularniejsi polscy influencerzy

Biorąc pod uwagę popularność Facebooka i Instagrama, mogłoby się wydawać, że Twitter jest nieco zapomnianą platformą. W praktyce jednak użytkownicy, którzy z niej korzystają, są zaangażowani i chętnie wchodzą w interakcje. Nie dziwi zatem, że i to medium upodobali sobie influencerzy. A którzy z nich są najbardziej popularni?

Paweł Tkaczyk

Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie nazwisko Pawła Tkaczyka nie jest ci obce. To autor takich książek jak Zakamarki marki, Narratologia o popularnym ostatnio storytellingu oraz Grywalizacja. Czym się zajmuje na co dzień? Przede wszystkim pomaganiem przedsiębiorcom w budowaniu wizerunku, a także prowadzeniem szkoleń, wykładów.

Jego konto na Twitterze ma ponad 122 tys. obserwujących i jest jednym z największych w Polsce wśród blogerów. Oprócz tego, że promuje na nim własne produkty, to dodatkowo wskazuje firmy, twórców oraz miejsca w sieci, które są jego zdaniem wartościowe. Skupia wokół siebie specyficzną grupę odbiorców, której oferuje przede wszystkim treści edukacyjne.

Krzysztof Gonciarz

Krzysztof Gonciarz to jeden z najbardziej znanych polskich youtuberów, artysta, publicysta oraz podróżnik. Rozpoczynał jako samodzielny influencer, dziś jest międzynarodowym przedsiębiorcom (jako ciekawostkę dodamy, że jest współwłaścicielem firmy producenckiej w Japonii).

Na Twitterze ma ponad 109 tys. obserwujących i tych ciągle przybywa. Informuje tam przede wszystkim o swoich nowych filmach, ale nie tylko – poleca również ciekawe projekty, książki. I choć nie jest tak aktywny, jak na innych kanałach, to nie narzeka na brak stałych fanów.

Karol Paciorek

Youtuber, fotograf, prezenter telewizyjny, czyli Karol Paciorek, to kolejna znana postać na Twitterze. Nic ci to nie mówi? W takim razie, jeśli przywołamy program Lekko Stronniczy, na pewno zaświeci ci się lampka w twojej głowie. To produkcja udostępniana w serwisie YouTube, której autorami jest Karol Paciorek oraz Włodek Markowicz.

Na Twitterze jest bardzo aktywny, ma wokół siebie ponad 168 tys. fanów. Tak jak w swoich programach, komentuje aktualne wydarzenia, również polityczne, a czasami… pisze o niczym (lub o burzy, jak kto woli).

Michał Pol

Sport to jeden z głównych tematów na Twitterze, nic więc dziwnego, że profil dziennikach sportowego, Michała Pola, cieszy się tak dużą popularnością. Polsport, bo o tym kanale mowa, to miejsce, w którym można znaleźć aktualne komentarze na temat różnych, aktualnych wydarzeń z tej dziedziny.

O tym, jak ciekawy jest to temat w Polsce, świadczy, chociażby to, że Michała Pola obserwuje ponad 514 tys. osób na Twitterze.

Znane postaci na Twitterze

Osoby, które przedstawiliśmy przed chwilą, są specyficzną grupą influencerów, tworzących treści dla konkretnych grup odbiorców. Dlatego na koniec chcielibyśmy przedstawić jeszcze, jakie są najczęściej obserwowane profile na Twitterze.

To m.in. konta Łukasza Podolskiego, Roberta Lewandowskiego, Zbigniewa Bońka oraz Tomasza Lisa. Tu warto zauważyć, że Twitter jest platformą skupioną wokół takiej tematyki jak polityka, gospodarka, sport, czy zarządzanie i marketing, dlatego rzadziej można tam spotkać influencerów z branży beauty, czy modowej.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły