Co robi tag w pozycjonowaniu stron?

Tag – nowe podejście wyszukiwarki Google

Najnowsza wartość tagu, wg algorytmów wyszukiwarki Google z 2024 roku, to indeksowalne podstrony wyszukiwania w obrębie danej strony internetowej, które to podstrony (tagu) Google indeksuje (jeżeli na to pozwolimy), a które umożliwiają lepszą segmentację treści danej strony dla wyszukiwarki, a co za tym idzie – lepsze zrozumienie treści na stronie. Indeksowalne tagi strony są zatem dużą wartością w kontekście dodatkowych landing pages lecz muszą być przy tym dobrze przygotowane – więcej nie oznacza lepiej, wręcz przeciwnie!

Tagi jako wytrych do lepszego SEO

Tagi to narzędzia, które w pozycjonowaniu stron internetowych odgrywają ważną rolę. Służą jako niehierarchiczne, strukturalne grupowanie treści, takich jak artykuły czy produkty, w oparciu o wspólne słowo kluczowe. Dzięki temu, użytkownicy mogą łatwiej nawigować po treściach skupionych wokół określonego tematu, a wyszukiwarki – efektywniej indeksować zawartość witryny.

Przykład zastosowania tagów

Załóżmy, że mamy listę artykułów dotyczących pozycjonowania stron. Tag „pozycjonowanie stron” umożliwi grupowanie wszystkich tych materiałów, tworząc tematyczną podstronę (np. https://bizzit.pl/temat/pozycjonowanie-stron/), co ułatwi zarówno użytkownikom dostęp do tych treści, jak i wyszukiwarkom ich indeksację pod kątem konkretnego zapytania.

Znaczenie tagów dla SEO

Efektywne wykorzystanie tagów może znacznie poprawić widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Poprzez stworzenie dodatkowych, tematycznie zorganizowanych ścieżek dostępu do treści, tagi wspierają SEO, ułatwiając dostęp do informacji i ich indeksację. W rezultacie, strona lepiej odpowiada na potrzeby użytkowników, co może przekładać się na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

4.8/5 - (5 votes)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły