Gdzie szukać wiedzy o pozycjonowaniu? Polecane kanały na YT, podcasty, blog o pozycjonowaniu…

Pozycjonowanie stron staje się coraz popularniejsze. Rośnie więc nie tylko liczba firma zainteresowanych usługami z zakresu SEO, specjalistów, ale i pasjonatów tematu, którzy chcą odkrywać tajniki pozycjonowania. Gdzie szukać sprawdzonych, rzetelnych informacji, gdzie znaleźć nowości i ciekawski na temat SEO? Podpowiadamy!

Kanały na YouTube o pozycjonowaniu

Kanał Contadu na YouTube

Contadu to platforma, dzięki której możliwe jest jednoczesne analizowanie konkurencji, planowanie i optymalizacja treści oraz zarządzanie zadaniami i zespołem. Jej twórcy nie tylko usprawniają prowadzenie działań, ale także dzielą się swoją wiedzą, publikując za pośrednictwem platformy YouTube materiały na temat pozycjonowania i SEO. Znaleźć można tam nie tylko szeroką wiedzę związaną działaniem oprogramowania i jego funkcjami, ale także darmowe webinary pozwalające na zdobycie rzetelnych informacji na temat pozycjonowania i content writingu.

Kanał Verseo na YouTube

Drugim z interesujących kanałów na YouTube, idealnym dla każdego pozycjonera i miłośnika SEO, jest ten prowadzony przez agencję Verseo. Znaleźć można tam szeroką bazę wiedzy związaną z pozycjonowaniem, Google Ads, także Digital Marketingiem i Social Media. Firma stworzyła także serię filmów o sobie oraz z historiami sukcesu klientów. Zamieszczane materiały są krótkie i treściwe — stanowią najważniejszą wiedzę zebraną w pigułce.

SEO Fridays Podcast

SEO Fridays to pierwszy polski podcast o tematyce SEO. Występują w nim specjaliści z branży na różnym etapie „wtajemniczenia”, zarówno uczący się juniorzy, jak i eksperci z branży. W wywiadach dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami czy nowinkami. Często można stać się świadkiem gorliwej dyskusji związanej z pozycjonowaniem. Podcast prowadzony jest przez Dawida Medwediuka — SEO Specialist.

Blogi agencji SEO

Mimo rosnącej popularności audiowizualnych form przekazu, wiele osób pozostaje wiernych czytaniu. Poszukuje więc wiedzy na temat SEO w artykułach w sieci. Dobrym miejscem do znalezienia interesujących wpisów są blogi agencji związanych z pozycjonowaniem. Eksperci dzielą się nie tylko swoją wiedzą, ale i zdobytym doświadczeniem, co pozwala jeszcze bardziej zrozumieć zawiłości, które rządzą światem SEO i procesami pozycjonowania. Należy także zaznaczyć, że informacje przekazywane na blogach pochodzą z praktyki, związku, z czym są najbardziej aktualne, zgodne z bieżącymi wymaganiami Google, które są niezwykle dynamiczne i często podlegają zmianom. O dynamice branży warto pamiętać, przeglądając starsze wpisy, zwłaszcza sprzed kilku lat — gdy nie były uaktualniane, wiedza może być zdezaktualizowana.

Nowe książki o pozycjonowaniu

Biorąc pod uwagę dynamikę branży, wiele osób zastanawia się, czy jest sens czytania książek o SEO. Okazuje się, że tak. Należy jednak pamiętać, aby wybierać najświeższe wydania, które bazują na aktualnej wiedzy. W tym aspekcie polecić można takie tytuły jak:

  • „SEO Marketing. Bądź widoczny w Internecie” (2022),
  • „Marketing internetowy w Google. Pozycjonowanie, Ads & Analytics dla biznesu, e-commerce, marketerów” (2022),
  • „Praktyczne zastosowanie narzędzi SEO w Twojej firmie” (2021).
5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły