Ile zarabiają influencerzy? Jak zarabia influencer?

Influencer to wpływowa osoba w mediach społecznościowych, która potrafi oddziaływać na osoby, które ją obserwują. Jest popularna, ma duży zasięg odbiorców, bierze udział w kampaniach reklamowych. Influencerzy potrafią naprawdę sporo zarobić, szczególnie ci zagraniczni. Jakie stawki obowiązują za napisanie posta, a jakie za nagranie wideo? Na jakie zarobki mogą liczyć czołowi influencerzy?

Kim jest influencer?

Influencer to osoba o dużym zasięgu w mediach społecznościowych. Prowadzi konto na Instagramie, Facebooku, Twitterze, YouTubie czy Snapchacie. Takie osoby mogą być niezwykle popularne w określonej branży, np. fashion czy beauty. Wśród influencerów wymienia się także celebrytów i sportowców, którzy dostają najwyższe stawki za posty czy filmiki na swoich kontach. Mogą oni wpływać na decyzje zakupowe odbiorców, kształtować ich gust, skłaniać do wypróbowania jakiejś rzeczy.

Telefon ze zdjęciami

Ile zarabiają influencerzy?

Zarobki influencerów uzależnione są od popularności danej osoby i od liczby obserwatorów konta. Inne są stawki dla celebrytów, którzy mają powyżej 500 000 followersów, a inne dla początkujących influencerów. Wyróżnia się nawet określone grupy takich wpływowych osób. Są nanoinfluencerzy, którzy mają do 5 000 obserwatorów, microinfluencerzy mający do 30 000 followersów, powerinfluencerzy, których śledzi do 500 000 miłośników i celebryci powyżej 500 000 fanów. Influencerzy początkujący za posta na Instagramie mogą otrzymać 100 $. Więcej dostaną za filmik na YouTubie, bo ponad 300 $. Zupełnie inne stawki są dla celebrytów, te często są indywidualnie negocjowane. Średnio znani influencerzy otrzymują ponad 2 000 $ za posta na Instagramie i prawie 4 000 $ za filmik. Nie są to jednak maksymalne zarobki. Najbardziej wpływowi celebryci zgarniają znacznie więcej.

Jak zarabia influencer?

Wiele marek decyduje się na współpracę z influencerami, bo to zwiększa wiarygodność ich produktów, pozwala dotrzeć do szerokiego grona osób, w atrakcyjny sposób zaprezentować najnowszą ofertę itp. Media społecznościowe stają się więc kanałami sprzedażowymi, a influencerzy zarabiają na przedstawianiu produktów. Mogą to być posty na Facebooku, Instagramie, Twitterze, filmiki na YouTubie czy Snapchacie. Najważniejsze, by treść była atrakcyjna dla odbiorcy. Czołowi influencerzy dbają o każdy szczegół, wiedzą, jak zrobić dobre zdjęcie, jak nagrać przyciągający uwagę film itp.

Najlepiej zarabiający influencerzy

W czołówce najlepiej zarabiających influencerów znajduje się celebrytka Kylie Jenner. Za posta na jej profilu należy zapłacić ponad 1 000 000 $. Niewiele mniej zgarnia piosenkarka Ariana Grande. Jej cennik zaczyna się od 900 000 $. Na podobną stawkę za publikację może liczyć piłkarz Cristiano Ronaldo i celebrytka Kim Kardashian. Wśród najlepiej opłacanych influencerów wymienia się jeszcze Selenę Gomez, Beyonce, Taylor Swift, Neymara i Justina Biebera. W Polsce zarobki influencerów są dużo niższe, chociaż stawki znanych osób mogą robić wrażenie. W czołówce popularnych polskich wpływowych osób wymienia się Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Annę Lewandowską, Weronikę Bielik i Stuu.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły