Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową?

O tym, że pozycjonowanie strony internetowej ma sens, przekonuje się coraz więcej osób prowadzących własny biznes. Bez dobrej pozycji w wyszukiwarce zginiemy wśród konkurencji, która wie, jak znaleźć się w TOP3 lub TOP10 na daną frazę. Pewne czynności pozycjonowania strony można wykonać samodzielnie, inne lepiej zlecić specjalistom. Jak więc skutecznie wypozycjonować własną stronę internetową?

Co to jest pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie strony internetowej to szereg działań, których celem jest zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarce. Efekty widoczne są w wynikach organicznych, czyli tych, które są darmowe i znajdują się pod reklamami płatnymi. A od czego one zależą? Od algorytmów wyszukiwarki Google. Chociaż nie są one ogólnodostępne, wiadomo jednak na co zwrócić uwagę, żeby poprawić pozycję swojej strony. Co więc trzeba zrobić?

Zawartość strony a wyniki wyszukiwania

Content ma istotny wpływ na wyniki wyszukiwania. Należy więc zadbać o to, by pojawiające się na stronie treści były obszerne i przede wszystkim – unikalne. Wszelkie opisy kategorii, podkategorii, artykuły, poradniki itd. nie mogą być skopiowane z innych stron. Powinny też możliwie wyczerpywać temat. Treści mają odpowiadać na potrzeby internautów i umożliwiać im jak najszybsze zdobycie odpowiedzi. Istotna jest także częstotliwość dodawania nowych treści na stronę.

Bardzo ważne jest również nagromadzenie w treści słów i fraz kluczowych. Powinny znajdować się one w adresach URL, tytułach, nagłówkach i w samej treści. Można je odmieniać i stosować ich synonimy, naturalność także jest istotna.

Działanie strony internetowej a pozycjonowanie

Najlepiej pozycjonować stronę, która została już zoptymalizowana. Kwestie techniczne także mają dla wyników wyszukiwania ogromne znaczenie. Warto więc zadbać o to, by kod HTML był zoptymalizowany i wolny od błędów. Lepiej widziane są również przyjazne linki, czyli takie, które w adresie opisują to, co faktycznie jest na stronie, a nie jest to np. ciąg przypadkowych cyfr i liter. Istotna jest także szybkość ładowania się strony. Lepiej oceniane są witryny, które sprawnie działają, to ma znaczenie także dla zniecierpliwionych czekaniem użytkowników. Przyspieszyć stronę można na różne sposoby, wśród nich jest np. optymalizacja grafiki. Oryginalne rozmiary zamieszczonych zdjęć często negatywnie wpływają na ładowanie się witryny. Warto też stronę internetową przystosować do urządzeń mobilnych, ponieważ z tabletów i smartfonów jest coraz więcej wyszukiwań.

Popularność strony a pozycjonowanie w Internecie

Na popularność strony internetowej wpływ mają w znacznej mierze odnośniki, które do niej prowadzą. Im więcej linków z różnych witryn, tym lepiej dla popularności naszej strony. Muszą to być jednak odnośniki z dobrych jakościowo stron. Istotna jest również obecność witryny w Social Mediach, tj. Facebook, Instagram, Twitter itp. Naturalnie pozyskane w ten sposób odnośniki mają realny wpływ na pozycjonowanie strony internetowej w Google lub w innej wyszukiwarce.

Co oznacza skuteczne pozycjonowanie strony?

Skuteczne pozycjonowanie strony oznacza, że strona internetowa jest wysoko wyświetlana w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach, takich jak Google, dla wybranych słów kluczowych i fraz związanych z treścią strony. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania może pomóc w zwiększeniu ruchu organicznego na stronie, a tym samym zwiększyć jej widoczność i atrakcyjność dla potencjalnych klientów. Skuteczne pozycjonowanie jest oparte na stosowaniu dobrych praktyk SEO, takich jak tworzenie wartościowej treści, optymalizacja meta tagów, linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne, i inne czynniki, które poprawiają jakość strony dla wyszukiwarek i użytkowników.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły