pozycjonowanie studiów, uczelni

Akademia WSB

Akademia WSB to niepubliczna uczelnia akademicka, która specjalizuje się w naukach technicznych, ekonomicznych, społecznych, humanistycznych i naukach o zdrowiu.

Akademia WSB zmierzając do osiągnięcia najlepszej widoczności w Google (płatne kampanie Google Ads czy pozycjonowanie stron) konkuruje z uczelniami, szkołami takimi jak:

  • Wyższa Szkoła Humanitas
  • Wyższe Szkoły Bankowe
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Bankowa
  • Wyższa Szkoła Biznesu

 

Pozycjonowanie szkoły, uczelni to przede wszystkim jej finansowy aspekt, czyli im więcej studentów (czytaj: opłat za studia, dofinansowania z państwa itp.) tym więcej uczelnia zarabia. Jak zrealizować cel: więcej studentów? Oczywiście studenci muszą łatwo nas znaleźć, czyli najważniejsze prace off-site dla strony uczelni, akademii czy szkoły to:

 

1. pozycjonowanie lokalne szkoły, aby była widoczna dla potencjalnych studentów z regionu, okolicy, ponieważ najprawdopodobniej te osoby najszybciej odwiedzą uczelnię, przyjadą na „dni otwarte” i gdy rozpatrują uczelnie w okolicy to obowiązkowo trzeba walczyć aby być na mapkach google w wynikach lokalnych.

2. pozycjonowanie najsilniejszych kierunków studiów, najlepszej oferty w skali kraju, którą znajdziemy na stronie uczelni, czyli np. „studia MBA marketing”, „studia magisterskie energetyka”, „studia inżynier budowa mostów” – aby zawalczyć szeroko, w całej Polsce, o studenta, ale też celować w promocję tego w czym jesteśmy najlepsi, aby konwersja była jak najlepsza.

3. inwestowanie w content marketing, chwalenie się wiedzą uczelni, doświadczeniem… czyli wychowywanie przyszłych studentów, obecność marki uczelni w świadomości przyszłych studentów jeszcze na etpapie zapoznawania się z uczelniami, kierunkami, poradnikami na temat studiów.

 

Szukasz sposobów na zwiększenie chętnych na studia przez stronę szkoły, uczelni? Chcesz pozyskać więcej studentów w kolejnym naborze?

Porozmawiajmy jak możemy pomóc w pierwszym etapie rekrutacji przez stronę internetową!

Co mówią o nas klienci?

zobacz wszystkie opinie
"Bizzit łączy w sobie profesjonalne podejście do realizacji ustalonego zakresu wsparcia, autorskie i ciągle rozwijane metody SEO oraz - co ważne - relacje. Współpraca z Bizzit dała nam nowe spojrzenie na wiele obszarów SEO, nierzadko zachęcając do niestandardowego podejścia do standardowych wyzwań świata ecommerce."
Maciej Ziemczonek, Modivo, VP Traffic Acquisition Grupa Domodi
Maciej Ziemczonek
VP Traffic Acquisition Grupa Domodi