pozycjonowanie studiów, uczelni

Akademia WSB

Akademia WSB to niepubliczna uczelnia akademicka, która specjalizuje się w naukach technicznych, ekonomicznych, społecznych, humanistycznych i naukach o zdrowiu.

Akademia WSB zmierzając do osiągnięcia najlepszej widoczności w Google (płatne kampanie Google Ads czy pozycjonowanie stron) konkuruje z uczelniami, szkołami takimi jak:

  • Wyższa Szkoła Humanitas
  • Wyższe Szkoły Bankowe
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Bankowa
  • Wyższa Szkoła Biznesu

 

Pozycjonowanie szkoły, uczelni to przede wszystkim jej finansowy aspekt, czyli im więcej studentów (czytaj: opłat za studia, dofinansowania z państwa itp.) tym więcej uczelnia zarabia. Jak zrealizować cel: więcej studentów? Oczywiście studenci muszą łatwo nas znaleźć, czyli najważniejsze prace off-site dla strony uczelni, akademii czy szkoły to:

 

1. pozycjonowanie lokalne szkoły, aby była widoczna dla potencjalnych studentów z regionu, okolicy, ponieważ najprawdopodobniej te osoby najszybciej odwiedzą uczelnię, przyjadą na „dni otwarte” i gdy rozpatrują uczelnie w okolicy to obowiązkowo trzeba walczyć aby być na mapkach google w wynikach lokalnych.

2. pozycjonowanie najsilniejszych kierunków studiów, najlepszej oferty w skali kraju, którą znajdziemy na stronie uczelni, czyli np. „studia MBA marketing”, „studia magisterskie energetyka”, „studia inżynier budowa mostów” – aby zawalczyć szeroko, w całej Polsce, o studenta, ale też celować w promocję tego w czym jesteśmy najlepsi, aby konwersja była jak najlepsza.

3. inwestowanie w content marketing, chwalenie się wiedzą uczelni, doświadczeniem… czyli wychowywanie przyszłych studentów, obecność marki uczelni w świadomości przyszłych studentów jeszcze na etpapie zapoznawania się z uczelniami, kierunkami, poradnikami na temat studiów.

 

Szukasz sposobów na zwiększenie chętnych na studia przez stronę szkoły, uczelni? Chcesz pozyskać więcej studentów w kolejnym naborze?

Porozmawiajmy jak możemy pomóc w pierwszym etapie rekrutacji przez stronę internetową!

Co mówią o nas klienci?

zobacz wszystkie opinie
"Po kilku latach współpracy, wielu zrealizowanych celach w SEO/SEM można śmiało powiedzieć, że sukces projektów, które miałem przyjemność tworzyć i rozwijać, jest większy dzięki Bizzit"
Marcin Chwalik, founder CENEO, co-owner Domodi, CEO Homebook
Marcin Chwalik
Founder, Ceneo.pl / Director Strategy and Business Development, Allegro Group / Co-owner Domodi.pl, CEO Homebook.pl / Co-owner Stileo, Homelook