pozycjonowanie usług budowlanych

Keller

Keller Polska to duże, wieloletnie doświadczenie w budownictwie – najlepsze i sprawdzone technologie z zakresu geotechniki, które są dopasowane indywidualnie do potrzeb klientów.

Konkurencja dla Keller w internecie (pozycjonowanie stron www w Google oraz reklamy Google Ads) to takie firmy jak:

  • PBIM
  • GGS Projekt
  • Menard
  • StabilnyGrunt.pl
  • GeoEkoBud

Jak wypromować w sieci serwis budowlany? …opisy produktów, unikalny content, linkbuilding?

…a co jeśli są to usługi budowlane, które są dobrze znane z samej nazwy, których opis czy definicja jest często trudna do rozwinięcia, a z drugiej strony nawet nie czytana na stronie, ponieważ wyszukujący tą usługę budowlaną to wykwalifikowani pracownicy, inżynierowie budowlani, kierownicy budów, managerowie.. ?

Jak podejść do pozycjonowania specjalistycznych usług budowlanych? oto 3 kluczowe działania SEO/SEM dla branży usług budowlanych:

  • zaufanie do marki widoczne w sieci, czyli opinie w internecie, informacje o nagrodach i certyfikatach budowlanych, aktywność w social mediach i cytowanie serwisu przez użytkowników to czynniki, które często sprawdzają Twoi przyszli klienci, chcący potwierdzić, że firma to nie jest przysłowiowy „krzak”, ale ma historię, jest aktywna od wielu lat a przez to z dużym prawdopodobieństwem ma doświadczenie w budownictwie
  • budowanie świadomości to strategiczne podejście do biznesu w internecie, które opiera się na dzieleniu wiedzą, podpowiadaniu w poradnikach potencjalnym klientom, uczącym się przyszłym kierownikom budów, właścicielom rozwijających się firm budowlanych …tak przez miesiące, lata można budować markę w głowach przyszłych klientów, aby zapamiętywali i kojarzyli nazwę, logo Twojej firmy, gdy wrócą już praktycznie do tematu, bedą potrzebowali Twoich usług budowlanych …wychowaj przyszłych klientów!
  • linkbuilding na główne frazy, czyli po prostu pozycjonowanie fraz w Google, tych najbardziej ciężkich, trudnych… ale zarazem szerokich w wyszukiwaniu i liczbie wyszukujących np. „usługi budowlane”, „remonty Warszawa”, „budowa domów”, „projektowanie domów” …tu nie bierzemy jeńców, cele są proste, ale zadania trudne i wymagają szerokiego spojrzenia na serwis, branżę, budżet i dotychczasową historię SEO serwisu.

pozycjonowanie lokalne można pominąć, ponieważ dobrze wykonane powyższe działania, oparte m.in. na serwisach lokalnych, zoptymalizowanych wizytówkach w Google, w efekcie dadzą także dobre wyniki na Google Mapkach, czyli wpłyną mocna na wyszukiwanie lokalne w Google.

Masz firmę budowlaną, remontową? świadczysz specjalistyczne usługi budowlane lokalnie lub na terenie całej Polski i szukasz klientów w Internecie, zapraszamy do kontaktu.

 

Co mówią o nas klienci?

zobacz wszystkie opinie
"Ogromne doświadczenie, duża wiedza i pełne zaangażowanie. Szczerze polecam. Lepiej trafić nie można. Mam do Bizzit pełne zaufanie."
Maciej Katyński - prezes zarządu, CEO, ClinicForYou
Maciej Katyński
Prezes Zarządu CFY