pozycjonowanie usług budowlanych

Keller

Keller Polska to duże, wieloletnie doświadczenie w budownictwie – najlepsze i sprawdzone technologie z zakresu geotechniki, które są dopasowane indywidualnie do potrzeb klientów.

Konkurencja dla Keller w internecie (pozycjonowanie stron www w Google oraz reklamy Google Ads) to takie firmy jak:

  • PBIM
  • GGS Projekt
  • Menard
  • StabilnyGrunt.pl
  • GeoEkoBud

Jak wypromować w sieci serwis budowlany? …opisy produktów, unikalny content, linkbuilding?

…a co jeśli są to usługi budowlane, które są dobrze znane z samej nazwy, których opis czy definicja jest często trudna do rozwinięcia, a z drugiej strony nawet nie czytana na stronie, ponieważ wyszukujący tą usługę budowlaną to wykwalifikowani pracownicy, inżynierowie budowlani, kierownicy budów, managerowie.. ?

Jak podejść do pozycjonowania specjalistycznych usług budowlanych? oto 3 kluczowe działania SEO/SEM dla branży usług budowlanych:

  • zaufanie do marki widoczne w sieci, czyli opinie w internecie, informacje o nagrodach i certyfikatach budowlanych, aktywność w social mediach i cytowanie serwisu przez użytkowników to czynniki, które często sprawdzają Twoi przyszli klienci, chcący potwierdzić, że firma to nie jest przysłowiowy „krzak”, ale ma historię, jest aktywna od wielu lat a przez to z dużym prawdopodobieństwem ma doświadczenie w budownictwie
  • budowanie świadomości to strategiczne podejście do biznesu w internecie, które opiera się na dzieleniu wiedzą, podpowiadaniu w poradnikach potencjalnym klientom, uczącym się przyszłym kierownikom budów, właścicielom rozwijających się firm budowlanych …tak przez miesiące, lata można budować markę w głowach przyszłych klientów, aby zapamiętywali i kojarzyli nazwę, logo Twojej firmy, gdy wrócą już praktycznie do tematu, bedą potrzebowali Twoich usług budowlanych …wychowaj przyszłych klientów!
  • linkbuilding na główne frazy, czyli po prostu pozycjonowanie fraz w Google, tych najbardziej ciężkich, trudnych… ale zarazem szerokich w wyszukiwaniu i liczbie wyszukujących np. „usługi budowlane”, „remonty Warszawa”, „budowa domów”, „projektowanie domów” …tu nie bierzemy jeńców, cele są proste, ale zadania trudne i wymagają szerokiego spojrzenia na serwis, branżę, budżet i dotychczasową historię SEO serwisu.

pozycjonowanie lokalne można pominąć, ponieważ dobrze wykonane powyższe działania, oparte m.in. na serwisach lokalnych, zoptymalizowanych wizytówkach w Google, w efekcie dadzą także dobre wyniki na Google Mapkach, czyli wpłyną mocna na wyszukiwanie lokalne w Google.

Masz firmę budowlaną, remontową? świadczysz specjalistyczne usługi budowlane lokalnie lub na terenie całej Polski i szukasz klientów w Internecie, zapraszamy do kontaktu.

 

Co mówią o nas klienci?

zobacz wszystkie opinie
"Bizzit SA zbudował od podstaw dla naszej firmy nową stronę internetową. Zależało nam aby oprócz wyglądu, strona była doskonale zaprogramowana pod kątem pozycjonowania. Współpraca była wzorowa, efekt bardzo zadowalający. Biorąc pod uwagę profesjonalizm i doświadczenie zespołu Bizzit powierzyliśmy firmie również hosting. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu wykonania strony oraz szybkości reakcji w sytuacjach kryzysowych, gdy potrzebujemy pomocy."
Piotr Pecka, CEO Polinova
Piotr Pecka
Prezes zarządu Polinova Izolacje Sp. z o.o.