pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego

Sprzedajemy.pl

Sprzedajemy.pl to bezpłatny polski serwis ogłoszeniowy. Wg serwisu SimilarWeb (https://www.similarweb.com/website/sprzedajemy.pl?competitors=gratka.pl) notuje już 2x większy ruch niż Gratka.pl i stanowi konkurencję dla OLX.pl, print screen z 2014 roku:

porównanie Sprzedajemy.pl vs Gratka.pl w Similarweb

największa konkurencja w internecie dla serwisu z ogłoszeniami Sprzedajemy.pl w działaniach takich jak pozycjonowanie stron, kampanie cpc itd. to:

  • OLX
  • Allegro
  • CENEO
  • Gratka.pl
  • Gumtree
  • Otomoto
  • Otodom

Jak pozycjonować serwis ogłoszeniowy?

przede wszystkim pozycjonowanie serwisu z ogłoszeniami to pełen zakres działań, przeplatające i współpracujące kanały marketingu internetowego, mocna współpraca zespołów projektowych SEO/SEM, UX, CPC… itd.

oprócz standardowych działań SEO SEM aby wypozycjonować stronę z ogłoszeniami, można wymienić kilka kluczowych elementów, których brak w pracach nad „classifieds” może spowodować, że będziemy mocno odstawać od konkurencji:

  • dobra struktura linkowania wewnętrznego, zarówno dla użytkownika jak i zrozumiała dla wyszukiwarki, im węższa (lejek) nawigacja, oraz bardziej kontekstowe menu na danej podstronie, tym lepszy przepływ page ranku (lepsze wartościowanie pagerank między podstronami), a to wszystko z optymalnymi dla wyszukiwarek anchorami, ale zrozumiałymi dla użytkownika – optymalne rozwiązania wymagają często analizy dużej ilości danych w sieci i praktycznego podejścia podpartego doświadczeniem (zobacz: klienci SEO/SEM)
  • duplicate content to duży problem dla serwisów ogłoszeniowych, ponieważ użytkownicy publikując ogłoszenie, kopiują je między takimi serwisami jak OLX, Allegro, Sprzedajemy.pl, Gratka.pl… co zrobić aby być wyżej w wynikach wyszukiwania z tym samym ogłoszeniem ponad innymi serwisami? z pomocą przychodzi analityka semantyki nazw w meta-title, składanie i wzbogacanie opisu oraz kluczowych miejsc pod kątem copywritingu na serwisie ogłoszeniowym …w tym aspekcie od lat z sukcesem wdrażamy własne rozwiązania, często jako pierwsi dla liderów e-commerce w Polsce, na serwisach ogólnotematycznych i agregujących oferty (jak porównywarki cen), dlatego zapraszamy do kontaktu aby przekonać się czy możemy pomóc 😉
  • growth hacking SEO w pełnym zakresie definicji, jak również w systematycznych audytach serwisu, precyzyjnych wdrożeniach, spostrzegawczości dla zmian algorytmów Google i układania się względem konkurencji, zwłaszcza gdy nie mamy największego budżetu, i trzeba skutecznie walczyć z największymi graczami jak OLX, Allegro czy Gratka

masz problem ze spadkami serwisu, który opiera swój content na zduplikowanych ogłoszeniach, opisach ofert użytkowników powielanych na różnych serwisach? uważasz, że ruch organiczny Twojej strony jest niewspółmiernie mały do ilości treści? skonsultuj się z nami, być może będziemy mogli pomóc …przekręcić te dwie kluczowe śrubki SEO, aby serwis był bardziej widoczny w wyszukiwarce Google, zapraszamy!

 

Co mówią o nas klienci?

zobacz wszystkie opinie
"We współpracy z firmą Bizzit S.A.cenimy sobie najbardziej ich ekspercką wiedzę, ale przede wszystkim niezawodność w dowożeniu wyników. W trakcie realizacji wielu projektów z Bizzit ich wiedza i doświadczenie niejednokrotnie decydowały o sukcesie rynkowym klientów naszej agencji. Z czystym sumieniem polecamy współpracę z nimi."
Tomasz Runowicz, prezes zarządu Mohi.to
Tomasz Runowicz
Prezes Zarządu mohi.to