pozycjonowanie oferty studiów

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski to jeden z największych uniwersytetów w Polsce.

Internetową konkurencją (pozycjonowanie stron, kampanie CPC) dla Uniwersytetu Wrocławskiego jest:

  • Uniwersytet Warszawski
  • Uniwersytet Jagielloński
  • Uniwersytet Śląski
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • UMCS
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

 

Czasy gdy uczelnie, szkoły wyższe nie musiały bić się o studentów już dawno minęły. Aktualnie uczelnie wyższe, uniwersytety, akademie, chcące zachęcić przyszłych studentów do zapoznania się z ofertą studiów, muszą inwestować w marketing internetowy, czyli pozycjonowanie strony uczelni, szkoły, reklamę google i inne działania dla większej widoczności oferty studiów, zajęć, kursów w Internecie.

Ale na czym miałyby polegać prace w internecie dla uczelni, szkoły wyższej… jak ściągnąć uwagę internautów (przyszłych studentów) na ofertę studiów, zajęć czy kursów na Waszej uczelni?

odpowiadamy:

  • pozycjonowanie strony uczelni, szkoły wyższej itp. to działanie strategicznie, budujące „istnienie” marki uczelni w świadomości samych studentów, ich rodziny i kolegów poprzez dobrą widoczność w wynikach Google, a więc SEO dla oferty studiów wpływa także na rozpoznawalność (uczelnia pojawia się częściej w zapytaniach wyszukiwarek),
  • content marketing na stronie szkoły (czyli teksty na stronie uczelni, poradniki, wskazówki itd.) wpływa na zaufanie do uczelni, gdy treści są wartościowe, przydatne dla przyszłego studenta, pomagają mu odnaleźć się w okresie kiedy poszukuje studiów dla siebie, wyjaśniają mu świat studiów, zanim jeszcze pójdzie na studia; takie treści często są polecane i stanowią także zachętę do zapisania się na studia właśnie na uczelnię, która takie treści publikuje dla przyszłych studentów
  • działanie taktyczne, które od razu przynosi efekt sprawdzenia oferty studiów (ale mocno współpracujące z powyższymi) to reklama w Google, czyli popularne Google Ads (dawna nazwa Google AdWords), w tym wypadku nie wystarczy budżet na kampanię w sieci, ale także dobrze przygotowana strona i treści na stronie, które otulą potrzeby studenta, który dzięki reklamie w Google trafił na stronę, gdzie może złożyć wniosek o przejęcie na studia lub dowiedzieć się więcej, zaciekawić ofertą studiów na stronie uczelni, szkoły.

…powyższe punkty, to tylko szyki podział działań jakie można wykonać dla strony uczelni lub szkoły, aby zwiększyć widoczność oferty studiów czy kursów w internecie, masz pytania? zachęcamy do kontaktu.

Co mówią o nas klienci?

zobacz wszystkie opinie
“Profesjonalne doradztwo zarówno techniczne jak i marketingowe. Indywidualne podejście do klienta i każdego kolejnego projektu. Serdecznie polecam jeżeli chcesz być widoczny w sieci.”
World Class Engineering Team sp. z o.o., CEO MGF Projekt Sp. z o.o.
Grzegorz Fudalej
World Class Engineering Team sp. z o.o., CEO MGF Projekt Sp. z o.o.