Książki o SEO, które pomogą ci lepiej zrozumieć branżę marketingową

W internecie można znaleźć wiele kursów na temat pozycjonowania stron, przydatne są także blogi firmowe agencji SEO – są one pełne praktycznej wiedzy. Innym sposobem na rozwijanie się są oczywiście książki! Jeśli szukasz ciekawych i praktycznych lektur o marketingu, to dobrze trafiłeś, czytaj dalej!

Digital Marketing All-in-One for Dummies, Stephanie Diamond

Książki z serii For Dummies są idealne na sam początek, są one naładowane wiedzą, a przy tym są dość przyjazne w odbiorze. Digital Marketing All-in-One for Dummies to obowiązkowa pozycja dla osób, które chciałyby zająć się szeroko rozumianym marketingiem internetowym. Stephanie Diamond opisuje skrupulatnie temat SEO, influencer marketingu oraz przedstawia ciekawe strategie contentowe. Jeśli zatem język angielski nie jest dla was przeszkodą, gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą publikacją.

Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować). Copywriting & Webwriting, Artur Jabłoński

Nikt tak dobrze nie pisze o sprzedaży, jak Artur Jabłoński… Całe szczęście wydał książkę, dzięki której możemy poznać jego tajniki copywritingu i webwritingu, dzięki tej książce nauczysz się tworzyć proste, ale angażujące teksty, które zachęcą potencjalnych klientów do kupna. Nauczysz się konstruować:

  • nagłówki,
  • CTA,

oraz inne elementy, które przekładają się na wyższy czynnik konwersji. Artur Jabłoński świetnie pokazuje dynamikę zmieniającej się branży, obecnie język, którego uczyliśmy się w szkole, nie ma zastosowania we współczesnym marketingu.

Viral. Jak szerzyć idee i tworzyć wirusowe treści, Piotr Bucki

Bez wątpienia wiralowe treści są niezwykle skuteczne, jeśli chodzi o przyciąganie do siebie klientów. Piotr Bucki w swojej książce tłumaczy, jak powstają virale, tzw. wirusowe treści. Ta książka to świetna pozycja dla osób, które chcą uskutecznić swój marketing w social mediach, jak Facebook, czy TikTok.

To jest marketing, Seth Godin

Książka Setha Godina to pozycja zarówno dla początkujących SEOwców, jak i starych wyjadaczy chleba z branży. Pozycja ta świetnie opisuje, czym jest marketing, jak on działa, książka jest pełna wskazówek, które pozwolą zoptymalizować własny marketing. Książka napisana jest prostym językiem, bez skomplikowanych słów znanych tylko w branży, więc będzie to pozycja naprawdę dla każdego.

Content marketing i social media, Barbara Stawarz-Garcia

Książka Barbary Stawarz-Garcii to świetna pozycja dla początkujących marketerów, dzięki niej dowiesz się jak tworzyć strategie content marketingowe dla social mediów. Książka porusza takie tematy, jak webwriting, algorytmy Google, a także bardziej szczegółowe aspekty, jak… idealna długość linijki tekstu! To świetna pozycja dla specjalistów SEO, którzy albo zajmują się copywritingiem, ale współpracują z copywriterami.

Zrozumieć marketing, Artur Jabłoński i Marek Piasek

To kolejna pozycja Artura Jabłońskiego, tym razem w duecie z Markiem Piaskiem. Z tej książki dowiesz się jak skutecznie zaplanować kampanię marketingową, jak opisać swoją grupę docelową oraz jak rozplanować poszczególne kroki w strategii reklamowej.

Praktyczne zastosowanie narzędzi SEO w Twojej firmie, Paweł Cengiel

Praktyczne zastosowanie narzędzi SEO w Twojej firmie to poradnik zarówno dla przedsiębiorców, jak i początkujących specjalistów SEO. Paweł Cengiel pod lupę bierze 32 najpopularniejsze aplikacje i narzędzia do optymalizacji stron WWW. Z tej książki dowiecie się jak korzystać z takich aplikacji, jak:

  • Senuto,
  • Semstorm,
  • SEO SpyGlass,
  • Majestic SEO,
  • Ahrefs,
  • Screaming Frog,
  • SEMrush.

Z książki dowiecie się także jak raportować wyniki SEO do klientów. Z pewnością jest to książka warta swojej uwagi.

SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych, Ewelina Podrez-Siama

Ta książka to idealna propozycja dla influencerów, blogerów, ale także firm, które chcą dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Dzieło porusza szeroko pojęte kwestie contentowe, od doboru słów kluczowych do budowania treści na stronie. Książka porusza także bardziej techniczne aspekty posiadania własnej strony WWW, jak architektura bloga czy optymalizacja taksonomii i danych strukturalnych. Brzmi ciekawie? To sięgaj po tę lekturę!

SEO, czyli sztuka optymalizacji witryn dla wyszukiwarek,  Eric Enge, Stephan Spencer, Jessie Stricchiola

SEO, czyli sztuka optymalizacji witryn dla wyszukiwarek to ponad 800 stron praktycznej wiedzy na temat SEO. Jeśli zależy Ci na tym, by pogłębić swoją wiedzę z zakresu marketingu internetowego, to jest to pozycja dla Ciebie. Z książki poznasz praktyczne zasady SEO, którymi kierują się SEOwcy, jak wykorzystać media społecznościowe, czy jak działają algorytm Google. Książka zawiera także własne badania, analizy i case studies, które świetnie opisują strategię SEO w praktyce.

Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy, Joanna Wrycza-Bekier

Magia słów to w zasadzie nie jest książka o SEO, ale może ona być przydatna, przy tworzeniu strategii contentowej. Nie od dziś wiadomo, że treści na stronie WWW mogą generować ruch oraz konwersję, dlatego warto wiedzieć, jak pisać, by inni chcieli nas czytać! Autorka zdradza ciekawe, pisarskie sztuczki, oraz uczy czytelnika jak napisać dobry mail, artykuł czy… przemówienie. To kolejna lektura idealna dla adeptów pióra, zaraz po Biblii copywritingu.

Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu, Joanna Wrycza-Bekier

Copywriting stale się zmienia, kiedyś do pozycjonowania strony WWW wystarczyły odpowiednio nasycone słowami kluczowymi artykuły, dziś trzeba do tego podchodzić bardziej strategicznie. Z tej książki dowiesz się, jak zaplanować, napisać i zoptymalizować artykuł poradnikowy. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy zajmują się prowadzeniem blogów firmowych.

Biblia copywritingu, Dariusz Puzyrkiewicz

Biblia copywritingu to książka, która pozwoli Ci lepiej zawładnąć słowem. W zasadzie będzie ona dobra nie tylko dla copywriterów, ale także dla początkujących pisarzy, ponieważ uczy ona jak pisać wysokiej jakości teksty, niezależnie od gatunku. Autor jednak uczula, że sama książka nie zrobi z czytelnika copywritera, ale daje ona solidne narzędzia, by się nim stać. W tej dziedzinie niezwykle ważna jest praktyka, sami doskonale o tym wiemy.

Narratologia, Paweł Tkaczyk

Narratologia to raczej pozycja opcjonalna dla początkujących specjalistów SEO, ale warto się z nią zapoznać. Książka ta pomaga tworzyć ciekawe opowiadania, czy slogany reklamowe, Paweł Tkaczyk korzysta z technologii konstruowania schematów, by na niej zbudować swój tekst, niezależnie od jego gatunku.

Lista książek o marketingu jest zdecydowanie dłuższa niż to, co przedstawiliśmy. Staraliśmy się jednak wybrać najciekawsze pozycje oraz autorów, którzy są znani i doceniani w branży SEO. Czytałeś którąś z tych książek? Podziel się w komentarzu swoimi spostrzeżeniami, a może znasz ciekawszą pozycję do zaproponowania?

5/5 - (3 votes)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły