Pozycjonowanie sklepu internetowego z częściami RTV AGD, co warto wiedzieć?

Pozycjonowanie sklepów internetowych może być dla wielu osób sporym wyzwaniem. Jest to zadanie czasochłonne i wymaga dużego wkładu pracy, aby uzyskać zamierzony efekt. Sklepy internetowe z częściami RTV i AGD mają w ofercie setki, o ile nie tysiące produktów, których mogą szukać klienci. Właściciele takich biznesów muszą więc klientom ułatwić znalezienie poszczególnych elementów, a tym samym zadbać o to, by konkretne części były wyświetlane na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Jak więc wypozycjonować sklep internetowy z częściami AGD i RTV?

Pozycjonowanie sklepu internetowego – od czego zacząć?

Prowadzenie sklepu internetowego z częściami AGD i RTV nie jest gwarancją sukcesu. O ruch na stronie należy bowiem zadbać, a można to zrobić przez odpowiednie pozycjonowanie. Składa się na to wiele czynności, które należy wykonać. Można to zrobić samodzielnie lub z pomocą specjalistów z agencji marketingowych. W pozycjonowaniu sklepów internetowych z częściami AGD i RTV szczególnie istotny jest dobór słów kluczowych, co szczegółowo opisane jest na przykładzie sklepu North.pl. Konieczne jest skupienie się na frazach komercyjnych, np. „części RTV” czy „części Philips” oraz long tail, gdzie na początku jest zawarta silna fraza plus kombinacja dopasowana do wyszukiwania, może to być przykładowo „odkurzacz Zelmer filtr”. Rzeczy oferowane przez sklep powinny być nazwane „po imieniu”, nie może to być ciąg przypadkowych cyfr i liter. Podobnie jak kategorie i podkategorie na stronie sklepu. Potencjalny klient powinien szybko znaleźć interesujący go przedmiot.

Unikalna treść na stronie sklepu internetowego

Wśród sklepów internetowych z częściami AGD i RTV jest duża konkurencja. Wiele z nich ma w ofercie dokładnie te same produkty, które mogą różnić się między sobą jedynie ceną. Nie oznacza to jednak, że identycznie mają wyglądać opisy sprzedawanych części, wręcz przeciwnie. Należy zadbać o to, by były one unikalne. Ponadto dobrze jest nasycić je odpowiednimi frazami kluczowymi, to pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie sklepu internetowego. To samo dotyczy opisów kategorii, które warto uzupełnić o linkowanie wewnętrzne.

Zdjęcia produktów w sklepach internetowych

Istotne z punktu widzenia kupującego są nie tylko opisy produktów, ale i zdjęcia, które je przedstawiają. W sklepach internetowych, w których na sprzedaż jest kilka tysięcy produktów, fotografie mogą być problemem, głównie ze względu na ich rozmiar. Należy zwrócić uwagę na optymalizację zdjęć. Duży rozmiar obrazka może spowalniać wyświetlanie strony, a to skutecznie może zniechęcić klienta do zakupu. Ważne jest także odpowiednie nazwanie fotografii. Nie może to być przypadkowy ciąg cyfr, nazwy zdjęć powinny wskazywać, co się na nich znajduje, warto też pamiętać o uzupełnianiu alternatywnych opisów (ALT).

Blogi w sklepach internetowych

Stronę ze sklepem internetowym warto również na bieżąco uaktualniać. Pomocne w tym są blogi z poradnikami, w których internauci mogą dowiedzieć się np. jak dopasować jakąś część do urządzenia, jakie mogą być najczęstsze usterki w AGD itp. Atrakcyjne treści przyciągają potencjalnych klientów, a jeśli dodatkowo są uzupełnione o istotne frazy, wówczas nie jest to bez znaczenia dla pozycjonowania sklepu internetowego.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły