Reklama księgowości, jak reklamować biuro księgowe?

Chcesz pozyskać więcej klientów dla swojego biura rachunkowego? Postaw na reklamę lokalną… także w internecie. Podpowiadamy, jak pozycjonować stronę internetową, gdy posiadasz firmę związaną z księgowością.

Pozycjonowanie lokalne

O ile nie prowadzisz wirtualnej księgowości, to klientów pozyskujesz pewnie z miasta, w którym znajduje się siedziba twojego biura rachunkowego, a także z okolic, dlatego powinieneś skupić się na pozycjonowaniu lokalnym. Na czym to polega? Przede wszystkim na odpowiednim doborze fraz kluczowych. Jak je znaleźć? Jeśli pozycjonujesz stronę samodzielnie, możesz skorzystać z darmowych (answerthepublic.com, keywordtool.io) lub płatnych (Senuto, Ahrefs) narzędzi SEO. Inną możliwością jest sprawdzenie dynamicznych wyników oraz podpowiedzi sugestera w wynikach wyszukiwania.

Przy czym nie możesz ograniczać się do frazy „biuro rachunkowe katowice”, lecz do wszystkich słów kluczowych, które związane są z twoją działalnością, jak „księgowość katowice”, „dobra księgowa katowice”, „obsługa księgowa katowice”, bądź bardziej doprecyzowanych: „pełna księgowość katowice”.

Dobór i umieszczenie fraz kluczowych w treści strony to dopiero jeden z elementów pozycjonowania. Ważne jest także pozyskiwania odnośników z lokalnych stron, a także z katalogów firm. Przy czym w tym wypadku zwróć uwagę na zgodność danych NAP, czyli Name-Adress-Phone, które w każdym miejscu powinny być takie same.

Google Moja Firma dla biura księgowego

W ramach pozycjonowanie lokalnego warto również utworzyć wizytówkę Google Moja Firma. Jest to wizytówka dostępna bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, widoczna niezależnie od pozycji strony internetowej (co więcej, możesz nie posiadać własnej strony, a klientów zdobyć dzięki samej wizytówce).

Założenie jej jest bezpłatne, umożliwia wyświetlanie takich informacji jak adres firmy, godziny otwarcia, numer telefonu, a także zdjęcia i dokładny opis usług, wraz z cennikiem. Oprócz tego klienci mogą zostawiać opinie na temat twojego biura rachunkowego, co jednocześnie bardzo dobrze pozycjonuje wizytówkę.

I z tym związany jest jeszcze drugi aspekt – pozycjonowanie w mapach Google. Mając wizytówkę, możesz dodać swój własny znacznik w mapach. Dzięki temu potencjalni klienci z najbliższej okolicy będą mogli cię znaleźć oraz łatwo do ciebie dotrzeć. Przy czym od razu rekomendujemy, aby fragment mapy ze znacznikiem twojego biura rachunkowego umieścić na stronie internetowej w zakładce kontakt. Jak to zrobić? To bardzo proste. Znajdź swoją firmę na mapie Google. Następnie kliknij „Udostępnij” i przejdź do „Umieszczanie mapy”. Skopiuj kod, który ci się wyświetli i umieść go na stronie.

Marketing treści, pozyskiwania ruchu z długiego ogona

Niezależnie od branży, jednym z najważniejszych elementów pozycjonowania jest content marketing, czyli marketing treści. W jego ramach prowadzonych może być wiele działań, my skupimy się na tych, które mogą mieć duże przełożenie na efekty SEO dla biura rachunkowego.

Chodzi o pozyskiwanie ruchu z długiego ogona, fraz typu long tail, czyli rzadziej wyszukiwanych, bardziej rozbudowanych słów kluczowych. Mimo iż są mniej popularne, często przynoszą większe zyski. Dlaczego? Ponieważ jest mniejsza konkurencja na nie, łatwiej jest osiągnąć wysokie pozycje.

Jak wykorzystać frazy long tail w księgowości? Możesz tworzyć artykuły, poradniki rozwiązujące konkretny problem użytkowników, np. „jak wybrać biuro rachunkowe” lub bardziej eksperckie, „jak rozliczyć pit 11”, „ulgi podatkowe 2020”. W ten sposób budujesz jednocześnie wizerunek eksperta, a także zdobywasz zaufanie do swojej firmy.

Jak pozycjonować stronę biura księgowego?

Pozycjonowanie strony biura księgowego może obejmować kilka kroków, takich jak:

  • Optymalizacja strony: Strona biura księgowego powinna być odpowiednio zoptymalizowana pod kątem słów kluczowych związanych z działalnością biura, takich jak „księgowość”, „podatki”, „doradztwo podatkowe”, „rozliczenia VAT” itp. powinno to obejmować title, description, heading, meta tagi, i treści na stronie.
  • Tworzenie treści: Biuro księgowe powinno tworzyć wartościowe i unikalne treści na swojej stronie, które pomogą potencjalnym klientom dowiedzieć się więcej o działalności firmy oraz zwiększą pozycję strony w wynikach wyszukiwania.
  • Link building: Pozyskiwanie linków z innych stron, które pochodzą z wiarygodnych i zaufanych źródeł, pozytywnie wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.
  • Reklama w social media: Zwiększanie zasięgu reklam w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy LinkedIn pozwala na dotarcie do nowych klientów.
  • Monitorowanie i analiza pozycji w wynikach wyszukiwania: Regularne monitorowanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania oraz analiza danych pozwala na dostosowanie działań pozycjonujących zgodnie z wynikami.
4.7/5 - (4 votes)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły