Reklama salonu samochodowego, jak reklamować auto salon, dealera samochodów?

Salon samochodowy to wymagający biznes, który wymaga nieustannego poszukiwania klientów. Jak to robić skutecznie i cieszyć się kolejnymi zyskami? Nie damy ci na to recepty, mamy za to kilka podpowiedzi, jak klienci szukają auta oraz co zrobić, by wyjść naprzeciw ich potrzebom.

Poszukiwania auta przez internet a content marketing

Zakup auta, szczególnie nowego lub kilkuletniego, nie jest decyzją, którą podejmuje się pod wpływem emocji. Zwykle zaczyna się od tzw. „researchu”. Na nim etapie użytkownik nie do końca wie, czego chce, dlatego szuka wskazówek, podpowiedzi w internecie. I tak sprawdza, jakie są samochody z najniższym spalaniem, jakie auto dla rodziny, a jaki model pojazdu będzie odpowiedni, gdy najważniejszy jest jego reprezentatywny charakter.

I dobrze, aby na tym etapie znalazł właśnie… ciebie. Jak to zrobić? Podstawą jest oczywiście strona internetowa, aczkolwiek nie na tym aspekcie się teraz skupimy. Chodzi nam o content marketing, czyli o tworzenie użytecznych treści, które zwiększą ruch na stronie. Jeśli prowadzisz salon samochodowy, to oprócz podstawowych informacji, dotyczących działalności oraz oferty, warto prowadzić blog, na którym pojawiają się artykuły będące odpowiedzią na najczęściej zadawane przez klientów pytania.

A skąd będziesz wiedzieć, jakie to są pytania? Dzięki analizie słów kluczowych, zapytań w Google. Możesz wykonać ją przy pomocy płatnych (np. Senuto, Ahrefs) oraz darmowych narzędzi (m.in. answerthepublic.com, keywordtool.io).

Użytkownik, gdy już trafi na twój artykuł, powinien być przekierowany dalej – albo do treści, która jest dopełnieniem tematu, albo do konkretnej oferty (m.in. w przypadku artykułów typu „TOP 10 aut do jazdy po mieście”). Warto też tworzyć poradniki dotyczące tego, jak kupić auto, jak przebiega cały proces w salonie samochodowym, wskazując na te elementy, które są sporym ułatwieniem dla klientów.

Pozycjonowanie lokalne salonu samochodowego

Z drugiej strony należy zadbać o pozycjonowanie lokalne, ponieważ salon samochodowy jest firmą, którą prowadzisz stacjonarnie. Zresztą, jak wynika ze specyfiki tej branży, klienci początkowo szukają informacji w internecie, a potem sprzedaż najczęściej finalizują „offline” (zauważ, że nawet jak szukają wśród ogłoszeń dostępnych w internecie, to i tak auto oglądają „na żywo”).

Do salonu samochodowego najczęściej zgłaszają się klienci z najbliższej okolicy, dlatego należy im ułatwić dotarcie do ciebie. W jaki sposób? M.in. przez pozycjonowanie strony internetowej na frazy lokalne, związane przede wszystkim z konkretnymi markami, modelami pojazdów. Oprócz tego należy zadbać o utworzenie wizytówki Google, a także pozycjonowanie na mapach Google. Kolejnym elementem jest tworzenie wpisów w katalogach firm, a także dbałość o zgodność danych teleadresowych we wszystkich miejscach w internecie, gdzie zostały one udostępnione.

Reklama PPC w internecie

Ostatnią rzeczą, o jakiej chcielibyśmy wspomnieć, jest płatna reklama PPC w internecie. Może to być zarówno reklama w systemie Google Ads (wyświetlana bezpośrednio w wynikach wyszukiwania), jak i Facebook Ads. Sprawdzi się to szczególnie pod koniec i na początku roku, gdy w salonach samochodowych panuje wyprzedaż roczników, a klienci szukają nowego auta po okazyjnej cenie.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły