Reklama szkoleń i kursów, jak reklamować szkolenia i kursy?

Masz firmę szkoleniową? A może od czasu do czasu prowadzisz warsztaty, kursy? Dzięki skutecznej reklamie dotrzesz do większej liczby uczestników. Tylko… jaka reklama będzie skuteczna? To już my podpowiemy.

Pozycjonowanie firmy szkoleniowej

Na początek mamy kilka wskazówek dla osób, które prowadzą firmę szkoleniową – regularnie organizują kursy kreatywnego pisania, warsztaty fotograficzne, czy nawet szkolenia BHP. W ich przypadku podstawą jest strona internetowa, na której zamieszczana jest oferta, cennik, opis szkoleń.

Działania w zakresie pozycjonowania są tak naprawdę standardowe – zwykle zaczyna się od audytu, doboru fraz kluczowych, po czym optymalizuje się serwis pod kątem SEO, a także prowadzi link building (no dobrze, brzmi to prosto i szybko, ale w praktyce jest to nieco bardziej skomplikowane, dlatego zawsze służymy pomocą).

Wymienione prace są typowe dla każdej strony, zmienia się jedynie zakres fraz. To, co jest ważne w przypadku reklamy kursów i szkoleń, to content marketing. W praktyce – tworzenie wartościowych, merytorycznych treści. Jeśli chcesz reklamować kursy, musisz najpierw dać się poznać od strony eksperta, a także przekazać nieco darmowej wiedzy. Najczęściej wykorzystywany jest do tego blog firmowy, na którym należy regularnie publikować artykuły związane z danym zagadnieniem. Trzeba je uzupełnić o frazy kluczowe (znów to SEO!), a także zadbać o linkowanie wewnętrzne do konkretnej oferty. I tak osoba, która dowie się, jak uzyskać efekt rozmycia na zdjęciu, może wykupi kurs z podstaw fotografii u ciebie. Dlatego pamiętaj – „content is king”.

Reklama w mediach społecznościowych, Google Ads

Jeśli twoje webinary, czy szkolenia stacjonarne mają charakter okazjonalny, powinieneś skupić się na informowaniu o nich „tu i teraz” (chociaż nie zaszkodzi budować markę ekspercką poprzez działania opisane powyżej).

I tutaj z pomocą przychodzą media społecznościowe. Jednym ze sposobów, jest skorzystanie z płatnej reklamy na Facebooku lub Instagramie. O kursach możesz informować na swoim profilu, poprzez wpisy lub relacje (w ten sposób można pokazać, jak szkolenie wygląda „od środka”, aby przekonać niezdecydowanych). I aby w pełni wykorzystać potencjał Facebooka, dobrze jest dołączyć do tematycznych grup, na których będziesz mógł informować o swoich szkoleniach.

Jest jeszcze system reklamy Google Ads, umożliwiający m.in. wyświetlanie płatnej reklamy w wynikach wyszukiwania. Odpowiednio ustawiona kampania pozwoli dotrzeć do tysięcy nowych odbiorców, najczęściej zaleca się, aby utworzyć ją na kilka dni przed zakończeniem sprzedaży kursu, czyli w tym najbardziej „gorącym” okresie.

Darmowe webinary online

Ostatnim, niezwykle skutecznym sposobem, o którym chcielibyśmy napisać, jest sprzedaż kursów poprzez organizację darmowych webinarów online. W ten sposób dotrzesz do osób zainteresowanych określoną tematyką, choć nie na tyle, aby płacić za kurs i dasz się poznać jako ekspert. Przy okazji zachęcając do zakupu szkolenia oczywiście.

Tylko w tym wypadku ważne są dwie rzeczy. Taki webinar, choć bezpłatny, musi być merytoryczny, przekazywać konkretną wiedzę, inaczej będzie mieć charakter wyłącznie reklamowy, a to raczej nikogo nie zachęci. Ponadto… warto go zareklamować, aby jak najwięcej osób się o nim dowiedziało. Jak? Wróć do punktu 2.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

2 Comments
  • Anna Bulczak
  • 15 kwietnia 2022
  Odpowiedz

  Witam. Jaki jest koszt waszych szkoleń

   • łukasz
   • 29 kwietnia 2022
   Odpowiedz

   Pani Aniu, skontaktuje się z Panią nasz manager, generalnie opowie co i jak jeśli chodzi o szkolenia dedykowane, pozdrawiamy, Bizzit S.A.

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły