Jak reklamować firmę transportową? Reklama spedycji, logistyki i transportu
- 8 września 2020
- analityka internetowa, poradnik seo, pozycjonowanie strony
Zastanów się przez chwilę, gdzie twoi klienci najczęściej szukają firmy przeprowadzkowej, czy doświadczonego spedytora, który szybko i bezpiecznie dostarczy ładunek do zagranicznego magazynu? Odpowiedź jest prosta: w internecie. I to właśnie tam należy szukać klientów, chociaż lepsze byłoby określenie: dać się znaleźć. Tylko jak?
spis treści
Reklama firmy transportowej w internecie – od czego zacząć?
Od czego zacząć? Od utworzenia strony internetowej, z pełną ofertą, opisem usług, a także charakterystyką firmy. To twoja wizytówka, miejsce, w którym klient powinien otrzymać wszystkie potrzebne mu informacje. Aby jednak znalezienie twojej strony było możliwe w gąszczu innych, trzeba zadbać o jej pozycjonowanie. To szeroki temat, na którym nie będziemy się dziś skupiać, chcielibyśmy zwrócić jedynie uwagę na jeden, najważniejszy aspekt, jakim jest dobór słów kluczowych.
Wiele firm skupia się na ogólnych frazach, takich jak „transport drogowy”, „firma przewozowa”, „firma spedycyjna”. A klientów znacznie częściej interesują konkrety, jak np. „transport morski do Chin”, „transport do Niemiec”. Dlatego poleca się, aby pozycjonować się na słowa kluczowe, będące odpowiedzią na realne potrzeby klientów. Można też tworzyć osobne strony typu landing page, poświęcone konkretnym, najpopularniejszym trasom przewozu.
Content marketing w branży spedycyjnej
Wcześniej pisaliśmy o sytuacji, w której klient dokładnie wie, czego chce. Częściej jest jednak tak, że użytkownicy najpierw poszukują informacji o tym, jak zorganizować transport do Chin, ile kosztuje transport medyczny, czy jakie są przepisy dotyczące transportu ponadgabarytowego. Dobrze, aby w takiej sytuacji znaleźli te wszystkie odpowiedzi na twojej stronie i tutaj pojawia się content marketing.
To strategia marketingowa polegająca na tworzeniu unikalnych, użytecznych treści. Jeśli są one wsparte działaniami SEO (opierają się na frazach kluczowych, posiadają nagłówki, podstawową edycję), mogą wygenerować całkiem spory ruch na stronie. A potem, dzięki linkowaniu wewnętrznemu zawartemu w tekście, klient może przejść do oferty, zapoznać się z konkretną usługą, a z także jej cennikiem.
To tzw. sytuacja „win-win”. Użytkownik sam cię znajduje w sytuacji, gdy potrzebuje skorzystać z twoich usług. Nie dość, że nie jesteś kojarzony z nachalną reklamą, to jeszcze tworząc merytoryczne treści, budujesz wizerunek eksperta w swojej branży, a to jest bardzo ważne w przypadku spedytorów. Zlecając np. import kosztownego towaru, klient chce mieć pewność, że ładunek będzie bezpieczny, przewożony zgodnie z obowiązującymi normami, standardami.
Pozycjonowanie lokalne
Jest jeszcze jeden aspekt, o którym chcielibyśmy wspomnieć, czyli pozycjonowanie lokalne. Usługi transportowe zwykle wykonuje się na terenie całego kraju, a także za granicą, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że klienci najchętniej korzystają z usług firm, które zlokalizowane są w pobliżu. Dzięki temu mogą umówić się na spotkanie, spokojnie wynegocjować warunki umowy. Dlatego należy zadbać także o pozycjonowanie lokalne, oparte na frazach związanych z konkretną miejscowością, województwem. Dobrym przykładem są m.in. „przeprowadzki Katowice”, „firmy przeprowadzkowe Wrocław”.
Podczas pozycjonowania lokalnego ważne jest także, aby utworzyć wizytówkę Google Moja Firma oraz pozycjonować ją w mapach Google. Jak? Zgłoś się do nas, a my ci w tym pomożemy.
Podsumowując, pozycjonowanie strony firmy z branży transport, spedycja, logistyka to kilka kroków:
- Strona powinna być zoptymalizowana pod kątem słów kluczowych związanych z działalnością firmy, takich jak „transport”, „spedycja”, „logistyka”, „przewóz towarów”, „usługi logistyczne” itp.
- Tworzenie unikalnych i wartościowych treści na stronie, takich jak oferty specjalne, zakres usług, referencje, case studies itp.
- Wykupienie reklam w wyszukiwarce Google Adwords zwiększy widoczność strony dla potencjalnych klientów poszukujących usług transportowych
- Linki z innych stron, które pochodzą z wiarygodnych i zaufanych źródeł, pozytywnie wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.
- Reklama oraz zaangażowanie na platformach branżowych, takich jak LinkedIn, jest skutecznym sposobem na dotarcie do klientów biznesowych.
- Regularne monitorowanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania oraz analiza danych pozwala na dostosowanie działań pozycjonujących zgodnie z wynikami.
artykuły, poradniki
w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.
pytania?
jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.