pozycjonowanie sklepu z ekologiczną żywnością

Bionica

Bionica – sklep zajmujący się sprzedażą ekologicznej żywności, zarówno w sklepach naziemnych jak i w internecie.

Konkurencją dla sklepu ze zdrową żywnością Bionica w działaniach w sieci, jakimi są kampanie Google Ads (AdWords) czy pozycjonowanie stron, są:

  • Ekogram
  • Naturalniezdrowe.pl
  • Bezgluten.pl
  • Biolada
  • Cosdlazdrowia.pl
  • Biosklep.com.pl

Pozycjonowanie sklepu ze zdrową żywnością to przede wszystkim wiedza i analityka SEO/SEM z zakresu zdrowia, żywienia, diety… samo określenie podstawowych fraz typu „zdrowa żywność”, „eko sklep”, „zdrowe jedzenie” jest infantylne analitycznie, a przez to nieoptymalne finansowo, jeżeli nie jesteśmy dużym sklepem z szeroką ofertą ze zdrową żywnością.

Co kryje się za wspomnianą analityką fraz pozycjonowania dla optymalnego (pod kątem finansowym) budowania ruchu na sklepie internetowym?

Odpowiedź to: wyszukiwanie kontekstu, prawdziwego powodu wyszukiwania danego produktu lub powiązanie produktu ze sklepu z szerszym życzeniem kupującego. Przykład? Olej z ostropestu, który wg źródeł jest jedynym naturalnym środkiem spożywczym, który regeneruje wątrobę, można powiązać z frazami dotyczącymi szukania przez kupującego powodów bólu wątroby, dolegliwości i kłucia na wysokości wątroby… czyli dobrym copywritingiem (poradnik na blogu sklepu lub opis na karcie produktu) wspierać pozycjonowanie oferty sklepu na o wiele więcej fraz niż bezpośrednia nazwa oferowanego produktu, zwiększając szanse na większą sprzedaż w sklepie online.

Inne działania jak marketing szeptany, reklama w Google Ads czy monitorowanie rozmów w sieci w temacie zdrowej żywności to oczywiście standardy SEO/SEM, ale ich odpowiednie wyważenie, celność dzięki doświadczeniu agencji SEO to często powód sukcesu sklepu internetowego, jego większej sprzedaży i dalszego rozwoju w internecie.

Masz pytania co do pozycjonowania „zdrowej żywności”? skontaktuj się!

Co mówią o nas klienci?

zobacz wszystkie opinie
"Pozycjonowanie i optymalizacja strony z usługami tłumaczeń to dla naszego biura tłumaczeń ważny, dodatkowy kanał pozyskiwania klientów, dziękujemy za efekty!"
Daniel Korcz, CEO Biuro Tłumaczeń Best Text, tłumacz specjalistyczny
Daniel Korcz
CEO Biuro Tłumaczeń Best Text, tłumacz specjalistyczny