pozycjonowanie seriali, filmów, VOD

Player

Player.pl to najpopularniejszy i jeden z największych w Polsce serwisów VOD. Należy do Grupy TVN (której obecnie właścicielem jest Discovery) dzięki czemu jego oferta jest bardzo atrakcyjna i aktualna z programami, wydarzeniami, filmami, serialami… telewizyjnymi, ale oferuje o wiele więcej.

Licząca się konkurencja w sieci dla telewizji online Player.pl w marketingu internetowym (pozycjonowanie stron www, google Ads) to:

 • Ipla.tv
 • Vod.pl
 • Filmweb
 • Cda
 • HBO GO
 • Netflix

Konkurencja na rynku „filmów, seriali online” a także telewizji internetowej oferującej wydarzenia, programy czy teleturnieje, jest duża. Fakt ten wynika z co raz większej popularności oglądania materiałów telewizyjnych, filmów, programów czy seriali „na żądanie” (tzw.VOD), gdzie nie chcemy już być niewolnikiem czasowym programu telewizyjnego, tylko chcemy tu i właśnie teraz oglądnąć swój ulubiony serial czy program przez internet. Dalej pozostaje już tylko wybrać gdzie nasz program jest dostępny, na jakiej platformie, jak szybko dostępny (nowości, pokazy przedpremierowe) oraz ile (często za darmo) zapłacimy za oglądanie serialu czy nowego filmu przez internet, jeszcze gorącego od sal kinowych, w internecie.

Na wybór klienta gdzie oglądać w sieci seriale, programy czy najnowsze filmy wpływają, oprócz siły marki i jej oferty, także techniczne i marketingowe elementy serwisu – widoczność w wyszukiwarkach internetowych to m.in:

 • optymalizacja strony z analitycznym naciskiem na nazwy jej podstron, gdzie kolejność, zagęszczenie lub długość nazw, nie mające większego znaczenia dla użytkownika, może mieć duże znaczenie dla zrozumienia serwisu przez wyszukiwarkę np. Google
 • dobre opisy seriali, filmów czy programów, dają większą szansę na szersze wyszukiwanie w sieci, a ich lepsze ułożenie wpływać może nawet na lepszą klikalność przy tych samych pozycjach w wyszukiwarce
 • zoptymalizowany pod SEO kod serwisu, na którym oglądamy ulubione seriale czy programy, ułatwia wyszukiwarkom bardziej atrakcyjne przedstawienie naszej strony w wynikach Google, czyli wzbogacone o dodatkowe elementy, jednak tu liczy się doświadczenie gdy dla Google jest to tylko sugestia a to czy wyszukiwarka zgodzi się z naszymi podpowiedziami, zależy już od umiejętności wdrożenia takich zmian na serwisie
 • wreszcie samo pozycjonowanie strony z ofertą seriali, filmów, programów to już kompleksowe działania z zakresu nie tylko cytowania w sieci, ale także content marketingu i zaangażowania użytkowników, czyli sygnały social media, wpływające także na pozycjonowanie serwisu
 • nie ma czasu na strategiczne działania w sieci? to popularny problem gdy nagle film trafia z sali kinowej do internetu, i wiele platform chce aby klient właśnie u nich oglądnął premierę filmu w internecie, jak działać w takim wypadku? z pomocą przychodzą kampanie płatne CPC, np. reklamy w Google, których umiejętne ustawienie, optymalizacja kosztów, wpływają od razu na sprzedaż, subskrypcję oferty i większą oglądalność serwisu typu VOD.

masz pytania co do pozycjonowania lub e-commerce dla serwisów „video na życzenie”, kanałów Youtube, materiałów szkoleniowych video i innych, zapraszamy do kontaktu.

 

Co mówią o nas klienci?

zobacz wszystkie opinie
"Z pośród wielu agencji SEO, z którymi mieliśmy okazję współpracować to Bizzit cechował się bardzo dużym profesjonalizmem i świetnym zrozumieniem środowiska SEO co przekładało się na poziom współpracy oraz wyniki."
Marcin Łachajczyk, CEO Ceneo.pl
Marcin Łachajczyk
CEO Ceneo.pl, Head of products OCS CEE Naspers - Allegro Group