Pozycjonowanie kosmetyczki, usług salonu kosmetycznego, na co uważać?

Posiadasz salon kosmetyczny i chcesz zwiększyć ilość klientów? Teoretycznie nic prostszego – zakładasz swoją stronę internetową, tworzysz zakładkę z ofertą i kontakt i czekasz, aż zarezerwowane zostanę wszystkie terminy w Twoim kalendarzu. Tak myśli wielu właścicieli firm kosmetycznych, a rzeczywistość jest niestety bardziej skomplikowana… Dlatego podpowiadamy, jak sprawić, by Twoja strona znajdowała się wyżej w wynikach wyszukiwania i w końcu zaczęła przynosić korzyści.

Od czego zacząć pozycjonowanie salonu kosmetycznego?

Zacznij od spisania wszystkich usług – w 95% to właśnie będą Twoje frazy kluczowe, przy pomocy których potencjalni klienci mogą Cię znaleźć. W przypadku salonu depilacji Time For Wax to będzie np. „depilacja woskiem”, „depilacja nóg”, „depilacja laserowa”. Oprócz tego należy wypisać frazy ogólne, takie jak „salon kosmetyczny”, „salon depilacji” itp.

Usługi te wykonywane są stacjonarnie, w Twoim gabinecie, a więc klientów pozyskujesz z najbliższej okolicy. I jeśli działasz w Katowicach czy we Wrocławiu, to nie zależy Ci na tym, żeby w internecie wynajdowali Cię użytkownicy z Trójmiasta czy Poznania, bo prawdopodobieństwo, że do Ciebie przyjadą, jest małe. Dlatego swoje frazy musisz wzbogacić o województwo, miasto, dzielnicę (w zależności od tego, na jaką skalę działasz). A więc docelowo najbardziej pożądanymi frazami, na które powinieneś być wysoko w wynikach wyszukiwania, to np. „salon kosmetyczny katowice” czy „depilacja woskiem katowice”.

A skoro o tym już mowa, to trzeba zaznaczyć, że właściciele firm działających stacjonarnie, powinni skupić się na pozycjonowaniu lokalnym, czyli na zwiększaniu widoczności witryny w wynikach wyszukiwania na frazy związane z danym miastem, regionem.

Przedstawimy dwa działania, którymi powinieneś zająć się w pierwszej kolejności.

Google Moja Firma, pozycjonowanie na mapach Google

Gdy działasz lokalnie, stworzenie wizytówki Google Moja Firma to podstawa. To bezpłatna reklama, która będzie pojawiać się w naturalnych wynikach wyszukiwania, niezależnie od Twojej strony internetowej.

Taka wizytówka stanowi źródło najważniejszych informacji o Twojej firmie. Klienci mogą dzięki niej szybko sprawdzić adres siedziby oraz godziny otwarcia. Co więcej, gdy wizytówka wyświetlana jest na urządzeniu mobilnym, mogą zadzwonić na wskazany numer telefonu bez konieczności ręcznego przepisywania go.

Wizytówka wyświetlana jest również na mapach Google, co umożliwia m.in. szybkie wygenerowanie trasy dojazdu do Ciebie.

Rejestracja w Google Moja Firma nie jest trudna, aczkolwiek wymaga weryfikacji. A to zwiększa Twoją wiarygodność w oczach wyszukiwarki i użytkowników. Jest podstawowym działaniem wspierającym pozycjonowanie lokalne. Nie masz czasu na stworzenie wizytówki? Skorzystaj z naszych usług, a my się tym zajmiemy.

Content marketing

W branży SEO popularne jest stwierdzenie „content is king”. Nie bez powodu – Google dąży do tego, aby wyświetlając użytkownikom jak najbardziej wartościowe, użyteczne treści. I co za tym idzie, w swoim rankingu lepiej ocenia te strony, który tworzą angażujący i ciekawy content: opisy produktów/usług, poradniki, artykuły blogowe etc.

Oprócz tego content marketing umożliwia wykorzystanie fraz kluczowych. To prowadzi do zwiększenia ruchu z naturalnych wyników wyszukiwania. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w SEO copywritingu, dzięki czemu pomożemy Ci stworzyć teksty, które będą wspierać Twoją stronę w bezlitosnej walce o wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

1 Comment
  • natalia
  • 4 sierpnia 2020
  Odpowiedz

  Witam,
  chciałabym wzmocnić pozycjonowanie mojej strony w internecie.
  Obecnie korzystam już z usług pozycjonowania ( od 2 lat z tej samej firmy ) jednakże nie widzę większego postępu.
  Zależy mi na MOCNYM pozycjonowaniu , z uwagi na fakt że rynek branży beauty jest dość mocno zapełniony to trzeba wymyślić jakiś niekonwencjonalny sposób by przebić się przez konkurencję .

  Proszę o kontakt .

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły