Pozycjonowanie sklepu ze zdrową żywnością, jak?

Choć metody i narzędzia służące do pozycjonowania stron www w każdym przypadku są takie same, to ich sposób wykorzystania będzie uzależniony od branży, w jakiej firma działa. Co to oznacza? To, co może korzystnie wpływać na pozycję witryny prawnika, nie zawsze ma przełożenie na realne i szybkie efekty, gdy chodzi o sklep ze zdrową żywnością. Dlatego wskazujemy, na co należałoby zwrócić największą uwagę w takim przypadku.

Analiza fraz kluczowych

Działania mające na celu poprawienie widoczności strony w wynikach wyszukiwania zwykle rozpoczyna się od wyboru fraz kluczowych. Te często nasuwają się same i w tym przypadku, aż prosi się o uwzględnienie fraz takich jak „zdrowa żywność” czy „eko sklep”.

Czy one przyniosą oczekiwane efekty? Raczej nie. Dlaczego? Ponieważ są zbyt ogólne. Zastanów się: gdy czegoś potrzebujesz, to zwykle chcesz kupić określone produkty, prawda? Raczej nie szukasz zdrowej żywności, tylko produktów bezglutenowych, wegańskich lub konkretnych produktów spożywczych, jak czarnuszka, olej lniany czy naturalne masło orzechowe. Ponadto bardzo ważna jest znajomość branży, tylko wtedy możliwe będzie wykorzystanie odpowiednich powiązań, czego przykład został przedstawiony na https://bizzit.pl/klient/bionica/.

Dlatego to, co należałoby zrobić w pierwszej kolejności, to pogłębiona, dokładna analiza fraz kluczowych, zastanowienie się, co może przynieść Ci największą korzyść. I nie zawsze powinny to być tylko frazy sprzedażowe, dlatego od razu przejdź do kolejnego punktu.

Content marketing a frazy long tail

Klienci, zarówno ci, co dopiero zaczynają zwracać uwagę na jakość produktów, które kupują, jak i ci, którzy wiedzą, czego chcą, często w internecie szukają informacji. Chcą sprawdzić, jaki olej jest najzdrowszy, które produkty mają najwięcej białka roślinnego oraz jak czytać etykiety spożywcze.

Wiesz, co by były optymalnym rozwiązaniem? Aby odpowiedzi na te pytania znaleźli u Ciebie. Dlatego pozycjonowanie strony www sklepu ze zdrową żywnością powinno zostać wsparte content marketingiem, czyli marketingiem treści. Powinien zostać oparty na frazach long tail, czyli w praktyce kilkuwyrazowych słowach kluczowych precyzyjnie określających potrzeby klientów. Są one rzadziej wyszukiwane, ale dają większe szanse na konwersję.

Content marketing, czy to w postaci artykułów na blogu firmowym, czy opisów kategorii, produktów, powinien zostać wsparty dobrze wykonanym linkowaniem wewnętrznym. Tylko wtedy spełni swoje zadanie, ponieważ skoro już opisujesz, jaki olej jest najzdrowszy, warto byłoby poinformować klienta, że znajdzie go w Twojej ofercie.

Warto wesprzeć powyższe działania reklamą płatną – Google Ads. Dzięki temu można uzyskać natychmiastowe efekty, widoczne w czasie prowadzonej kampanii. Warto je utworzyć m.in. wtedy, gdy planujesz promocję, obniżkę wybranych produktów i chcesz, aby jak najwięcej klientów się o niej dowiedziało. Organizujesz dzień darmowej dostawy? Google Ads to najszybszy sposób, aby ją rozreklamować.

Oprócz tego można zadbać o kampanie produktowe w ramach Google Shopping, czyli Zakupów Google. W ten sposób możesz zaprezentować konkretny produkt, który widoczny będzie w wynikach wyszukiwania na zapytaną frazę. W specjalnym boksie znajdzie się zdjęcie artykułu, cena oraz sklep, w którym można go kupić. To się najlepiej sprawdzi w sytuacji, gdy Twoje ceny są konkurencyjne.

Pozycjonowanie lokalne sklepu ze zdrową żywnością

Jeśli oprócz sprzedaży online, prowadzisz sklep stacjonarny, musisz zadbać także o pozycjonowanie lokalne. Jego celem jest to, aby mogły odnaleźć Cię osoby z najbliższej okolicy, szukające sklepów w wybranym mieście, a nawet dzielnicy.

W tym celu wykorzystuje się m.in. potencjał fraz lokalnych, wizytówki Google Moja Firma i pozycjonowanie na mapach Google. Oczywiście, takie prace muszą być prowadzone jednocześnie z pozycjonowaniem strony www. To dla Ciebie za dużo? Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci zadbać o wysoką pozycję w Google.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły