Pozycjonowanie strony uczelni, szkoleń, kursów, od czego zacząć?

Edukacja to misja, ale rządzi się też prawami biznesu. Trzeba umieć ją odpowiednio zareklamować, jeżeli chcemy, by znaleźli się chętni na skorzystanie z naszej oferty. W jaki sposób pozycjonować uczelnie lub szkolenia?

Internet jako narzędzie promocji

W dziedzinie edukacji panuje dziś zacięta konkurencja. Uczelnie starają się przyciągnąć nowych studentów. Podobnie kursy i szkolenia próbują jak największą rzeszę osób zainteresować swoją ofertą. W obecnych czasach to internet stał się najlepszym sposobem na dotarcie do grupy docelowej, jaką są młodzi ludzie stojący przed wyborem ścieżki swojej edukacji wyższej. 9 na 10 osób w wieku około 20 lat korzysta z internetu codziennie. Badania statystyczne wykazują, że ponad połowa przyszłych studentów korzysta z internetowych wyszukiwarek w swoich poszukiwaniach odpowiedniej uczelni lub szkoły zawodowej.

Optymalizacja strony

Jak promować uczelnię, można dowiedzieć się na przykładzie Akademii WSB. Kluczem do sukcesu jest między innymi optymalizacja strony. Aż 42% studentów deklaruje, że strona internetowa uczelni miała wpływ na ich decyzję przy wyborze studiów. Nie brakuje zatem osób, które chętnie zapoznałyby się ze stroną uczelni. Trzeba tylko wyjść im naprzeciw. To oznacza, że strona powinna zostać odpowiednio zoptymalizowana w ten sposób, by przyciągała i utrzymywała uwagę użytkowników.

Strona nie może więc już na wstępie zniechęcać internautów, którzy na nią natrafią. Bardzo ważna jest tu łatwość korzystania ze strony, a zatem jej czytelny układ i intuicyjna nawigacja. Jeżeli treści i grafika będą nieuporządkowane bądź nieczytelne, jeśli poruszając się po stronie, trudno będzie odnaleźć poszukiwane informacje, użytkownik może zniechęcić się do korzystania z niej, a tym samym również do dowiedzenia się czegoś więcej o uczelni i dokładniejszego poznania jej oferty. W ten sposób możemy stracić potencjalnego przyszłego studenta.

Należy zadbać również o responsywność strony, czyli o to, by była dostosowana do wyświetlania na różnych urządzeniach. To ważne, ponieważ młodzi coraz częściej korzystają z internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Strona musi się dobrze wyświetlać na ekranach różnych urządzeń – nie tylko komputerów, ale też tabletów czy smartfonów. Wielkość czcionek i układ elementów powinny się zmieniać zależnie od rozdzielczości danego ekranu i przeglądarki, na której strona jest wyświetlana. Strona powinna też być prosta w obsłudze nie tylko przy użyciu myszki, ale także przy zastosowaniu ekranu dotykowego.

Pozycjonowanie lokalne

Uczelnię najlepiej jest pozycjonować lokalnie. Chodzi o działania, które mają zwiększyć widoczność strony w organicznych wynikach wyszukiwania dla zapytań związanych z konkretną lokalizacją. Wyszukiwarka będzie wyświetlać dla określonych grup fraz kluczowych wyniki zlokalizowane najbliżej pozycji, z której dokonano zapytania.

To ważna kwestia, ponieważ to właśnie do odbiorców z regionu, w którym działa uczelnia, powinno się dotrzeć w pierwszej kolejności. Większość z nich będzie szukać uczelni przede wszystkim w swojej okolicy. To właśnie oni mają największe możliwości, by odwiedzić placówkę (na przykład z okazji dni otwartych). A zatem pozycjonowanie lokalne umożliwia dotarcie do tej grupy docelowej, która będzie najbardziej zainteresowana naszą edukacyjną ofertą.

Pozycjonowanie najsilniejszych kierunków

Promując uczelnię, warto skupić się na jej najmocniejszych stronach. A więc największy nacisk połóżmy na najsilniejsze kierunki. To one mogą korzystnie wyróżnić placówkę na tle konkurencji w sektorze edukacyjnym.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły