Sklep na Shopify – zalety, mocne strony, na co trzeba uważać?

Szukając dobrej platformy dla swojego sklepu internetowego, rozważa się wiele różnych rozwiązań, spoglądają na ich zalety i wady. Jak wygląda to w przypadku Shopify? Jakie są mocne i słabe strony tej platformy? Czy jest coś, na co trzeba uważać, gdy planujesz założenie swojego sklepu?

Czym jest Shopify?

Na rynku można znaleźć wiele platform, służących do zakładania sklepów online. Jedną z nich, która zalicza się także do tych popularniejszych, jest Shopify. Jej działanie opiera się na zasadach abonamentu, udostępniającego różne pakiety o zróżnicowanej funkcjonalności. Jest to program stosunkowo prosty w obsłudze, choć dla osób niemających wcześniej z nim doświadczenia, bywa problematyczny.

Możesz zająć się tworzeniem strony samodzielnie, co potrwa trochę czasu lub sklep na Shopify przygotuje dla Ciebie agencja wecanfly.pl. Profesjonalne wsparcie w tym zakresie pomoże szybko ruszyć ze sprzedażą, na dobre zrobionej platformie i łatwej w obsłudze. Warto bliżej się przyjrzeć cechom Shopify i poznać zarówno jej zalety, jak i wady.

Jakie są zalety platformy Shopify?

Dużą zaletą z pewnością będzie różnorodność cenowa, w zależności od pakietu. W ten sposób każdy może dobrać taki projekt i działania, jakie będą najbardziej pasować i jednocześnie zmieszczą się w opracowanych kosztach. Shopify wyróżnia się także dużą dowolnością graficzną, dzięki czemu każdy może wybierać spośród wielu dostępnych szablonów, a także zaproponować swoje własne.

Platforma ta jest też bardzo szybka, ponieważ posiada tylko niezbędne funkcje, niewpływające na prędkość działania internetu. Poza tym, co dla wielu może być istotne – jest to system zamknięty, a więc i bezpieczny, bo nie ma możliwości bezpośredniego dostania się do kodu źródłowego strony. Z zalet warto wymienić także profesjonalne wsparcie przedstawicieli systemu oraz fakt, że istnieje opcja darmowego przetestowania sklepu platformy przez 14 dni.

Jakie są wady Shopify

Jak każda platforma sprzedażowa, także i Shopify posiada pewne wady, które mogą mieć mniejsze lub większe znaczenie, w zależności od tego, jak się na nie spojrzy. Wyżej jako zaletę wymieniono różnorodność cenową, ale dla niektórych sama wysokość abonamentu może być sporą niedogodnością. Najtańsze pakiety wydają się w porządku, jednak ich funkcjonalność i możliwości są ograniczone, a za nie trzeba dodatkowo zapłacić.

Przy tej okazji nie należy zapomnieć też o dodatkowych kosztach, choćby w postaci prowizji od transakcji, zwłaszcza gdy chce się korzystać z innego zewnętrznego systemu płatności. Dla niektórych problemem może być także skomplikowanie tego systemu. Aby móc sprawnie zarządzać platformą i sklepem, czy móc wprowadzać jakieś modyfikacje i zmiany, potrzebna jest odpowiednia wiedza techniczna. Wymagane będzie więc podszkolenie się z tego zakresu, zwłaszcza gdy chce się samodzielnie zająć wszystkimi kwestiami związanymi ze sklepem.

Czy warto wybrać sklep na Shopify?

Z pewnością trzeba tę sprawę dokładnie przemyśleć, a znajomość zalet i wad, czy pewnych ograniczeń będzie tutaj podstawą. Na pewno należałoby zwrócić uwagę też na co innego, czyli przeanalizować własne potrzeby. Jakie są potrzebne funkcjonalności i rozwiązania, jaki jest planowany budżet. Jakie efekt chce się osiągnąć i jakie usprawnienia uzyskać. Dobrze zrobiona stroną sklepu online to podstawa, by móc sprawnie działać w branży.

5/5 - (2 votes)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

1 Comment
    • haiku
    • 25 czerwca 2021
    Odpowiedz

    Z całą pewnością korzystanie z gotowych rozwiązań w przypadku sklepów internetowych jest dobrą praktyką i nawet widać w wynikach, że również sklepy oparte o ten model uzyskują dobre wyniki w pozycjach. Niestety ale wiele osób od razu na początku odrzuca takie prowadzenie sklepu i myślę, że wynika to trochę z niewiedzy.

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły