Czym jest anchor tekst dla SEO?

Anchor tekst, znany również jako tekst zakotwiczony, odgrywa ważną rolę w SEO. Jest to widoczny i klikalny tekst w hiperłączu, umieszczony w tagu HTML „a”. Anchor tekst wskazuje użytkownikom i wyszukiwarkom, czego mogą się spodziewać po kliknięciu na link i jakie treści znajdą po jego otwarciu.

Rola anchor tekstu w SEO

W kontekście SEO, anchor tekst pomaga wzmocnić page rank strony, do której prowadzi link, zwłaszcza jeśli zawiera on słowa kluczowe związane z tą stroną. Tekst ten służy jako sygnał dla wyszukiwarek, wskazując na tematykę lub treść strony docelowej.

Przykład zastosowania anchor tekstu

Na przykład, anchor tekst „pozycjonowanie stron” w linku wskazującym na stronę bizzit.pl/pozycjonowanie-stron wzmacnia tę podstronę w wynikach wyszukiwania dla frazy „pozycjonowanie stron”. Link taki może wyglądać następująco:
pozycjonowanie stron

Ważność odpowiedniego doboru anchor tekstu

Dobór odpowiedniego anchor tekstu ma znaczenie, ponieważ teksty te przyczyniają się do lepszego zrozumienia kontekstu i wartości linkowanej strony przez algorytmy wyszukiwarek. Ważne jest, aby teksty te były naturalne i precyzyjnie opisywały zawartość linkowanej strony.

Anchor tekst oczywiście wpływa na to, jak wyszukiwarki interpretują linki i jak oceniają wartość strony docelowej linku.

4.5/5 - (2 votes)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły