Skąd w Katowicach czerpać wiedzę na temat pozycjonowania stron?

Branża marketingowa oferuje nam dziś wiele różnych ścieżek rozwoju. Jednak trudno jest samemu zagłębić się w tej dziedzinie, próg wejścia jest w końcu wysoki. W dzisiejszym artykule podpowiemy, gdzie w Katowicach można nauczyć się więcej o pozycjonowaniu stron i szeroko pojętym marketingu.

Szkolenia SEO w Katowicach

Niestety nie ma zbyt wiele szkoleń o pozycjonowaniu stron w Katowicach, większość z nich obywa się w sferze wirtualnej. Jeśli jesteśmy głodni wiedzy, to możemy skorzystać z różnego rodzaju kursów i szkoleń online o SEO. Z pewnością będzie to dobry trop dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z branżą. Warto jednak wspomnieć, że niektórzy specjaliści SEO oferują indywidualne szkolenia z dojazdem do klienta, w ten sposób można zorganizować własne szkolenie SEO w Katowicach.

Studia w Katowicach ze specjalizacją z marketingu internetowego

Nie ma obecnie żadnych kierunków studiów w Katowicach, które skupiałyby się wyłącznie na pozycjonowaniu stron. Jednak jest wiele uczelni, które oferują specjalizację z marketingu. Na tego typu kierunkach z pewnością poruszana będzie tematyka pozycjonowania stron, ale nie tylko, bo student z pewnością będzie miał też okazję nauczyć się technik sprzedaży, rebrandingu, content marketingu czy PR-u. Miejsca, które oferują kierunek związany z marketingiem, to m.in.:

  • Uniwersytet Śląski w Katowicach,
  • Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach (WSTI),
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP),
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Wydarzenia, eventy SEO w Katowicach

Choć wydawać się może, że miejscem wszelkich wydarzeń dla specjalistów branży SEO jest Warszawa, w Katowicach także organizowane są interesujące eventy. Największa z imprez branżowych w Polsce to Festiwal SEO, który od samego początku odbywa się w stolicy Górnego Śląska. Przez osoby związane z pozycjonowaniem, ale nie tylko, nazywany jest największą i najważniejszą konferencją. W czasie trwania wydarzenia, uwaga uczestników skupia się jedynie na pozycjonowaniu stron; nieporuszane są inne tematy, związane np. z marketingiem czy działaniem e-commerce’ów. Organizatorem eventu jest Artur Strzelecki, a pierwsze spotkanie odbyło się ponad 10 lat temu (w 2009 roku), jeszcze nie pod znaną nam dziś nazwą. Przez cały ten czas wydarzenie rozwijało się, występowało na nim wielu prelegentów z całej Polski i Europy, jednak nie straciło ono swojego lokalnego charakteru. Artur Strzelecki przyznaje, że ideą eventu jest spotkanie się twarzą w twarz i nawiązywanie lub pogłębianie znajomości wśród specjalistów, dlatego nie bierze pod uwagę zorganizowania go w formie online.

Wydarzeniem ważnym dla pozycjonowania w Katowicach jest także Golden Marketing Conference. To impreza z kolebką w Poznaniu, jednak dotarła także na Śląsk. Poruszana w czasie trwania eventu tematyka nie skupia się stricte na zagadnieniach SEO, a szeroko pojętego marketingu, w którego skład wchodzą m.in. działania z zakresu pozycjonowania. Nie należy jednak oczekiwać aż takiej dawki wiedzy związanej z SEO, jak podczas słynnego Festiwalu SEO.

4/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły