Dla kogo pozycjonowanie lokalne w Katowicach?

Pozycjonowanie lokalne to dobry sposób na zwiększenie rozpoznawalności swojej marki w okolicy. Ta strategia marketingowa szczególnie dobrze sprawdzi się dla konkretnych branż, jakich? W dzisiejszym artykule krótko wyjaśnimy, na czym dokładnie polega pozycjonowanie lokalne w przypadku Katowic i jakie branże mogą skorzystać z tej strategii marketingowej.

Na czym polega pozycjonowanie lokalne w Katowicach?

Pozycjonowanie lokalnych biznesów z Katowic związane jest z promowaniem ich wśród społeczności zamieszkującej miasto lub jego określoną część, a także przyjezdnych. Jakie działania podejmuje się w tym celu? Przede wszystkim jest to optymalizacja strony, jak i contentu pod kątem lokalnych słów kluczowych związanych z daną branżą (np. pozycjonowanie Katowice, agencja SEO Katowice itp.). Ponadto na prace w tym zakresie składać mogą się: stworzenie oraz bieżące aktualizowanie wizytówki Google Moja Firma, zdobycie pozytywnych, rzetelnych opinii, poprawa szybkości działania strony, dostosowanie jej do urządzeń mobilnych (to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że jak wynika z najnowszych danych, około 70% wyszukiwań w Google pochodzi ze smartfonów) czy linkbuilding. Warto jednak wiedzieć, że to nie koniec – działania prowadzone w celu zdobycia klienta z rynku lokalnego mogą przyjmować różnorodne formy w zależności od historii witryny oraz celów pozycjonowanej firmy. Prace tego typu wymagają wiedzy i umiejętności w zakresie pozycjonowania, dlatego warto powierzyć je profesjonalistom – agencjom SEO.

Jakie branże korzystają z pozycjonowania w Katowicach?

Tempo, jak i efekty pozycjonowania w Katowicach uzależnione są od wielu czynników. Jednym z nich jest konkurencja na rynku – im większa, tym trudniejsze oraz wolniejsze może być osiąganie wysokich pozycji. Jednak z drugiej strony popyt na określone usługi sprawia, że można zbudować duże grono klientów, gdy tylko dotrze się do nich dzięki wyszukiwarce Google. Warto rozważyć profesjonalne pozycjonowanie lokalne, działając w poniższych branżach.

FrazaŚrednia miesięczna liczba wyszukańProcent miesięcznej liczby wszystkich lokalnych wyszukań w Katowicach zaokrągleniu
restauracje Katowice / restauracja Katowice9.600 / 8.0006,3% / 5,2%
sushi Katowice9.2006%
hotel Katowice7.4004,8%
fryzjer Katowice6.2004,1%
kebab Katowice5.5003,6%
ramen Katowice4.1002,7%
barber Katowice3.7002,4%
kwiaciarnia Katowice3.7002,4%
kawiarnia Katowice3.5002,3%
ksero Katowice / drukarnia Katowice3.300 / 3.2002,2% / 2,1%
escape room Katowice3.3002,2%
basen Katowice3.2002,1%
wulkanizacja Katowice3.1002%
dermatolog Katowice2.9001,9%
weterynarz Katowice2.9001,9%

Jakiej firmie zlecić pozycjonowanie Katowice?

Pozycjonowane lokalne to działania z zakresu SEO, które skupiają na zdobyciu jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania dla strony firmy działającej w określonym regionie, mieście czy nawet dzielnicy. Można określić je jako zawężone pozycjonowanie ogólnopolskie. Stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które świadczą swoje usługi na określonym terenie lub mają siedzibę stacjonarną w danym miejscu, do którego klient musi dotrzeć.

Na jakie agencje warto zwrócić uwagę, chcąc pozycjonować w Katowicach swój biznes? Wśród znanych (nie tylko) w mieście firm wyróżnić można m.in.:

  • Silence!,
  • BIZZIT S.A.,
  • Intoseo,
  • inmedium,
  • Mavika Sp. z o.o.,
  • Green Parrot,
  • 4 PEOPLE Sp. z o.o.

Wiele osób decyduje się na powierzenie działań w tym zakresie lokalnym agencjom, które znają regionalny rynek, jego tendencje mankamenty czy przyzwyczajenia mieszkańców. Pozwala to na dopasowanie sposobu działania do specyfiki danego śląskiego miasta.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły