Konferencje, spotkania, fundacje… jak pozycjonować, promować w wyszukiwarce?

W jaki sposób pozycjonować fundacje, konferencje i różnego rodzaju spotkania? Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim zoptymalizowanie strony i użycie określonych słów kluczowych. W jaki sposób je dobrać i w jakiej ilości? Postaramy się odpowiedzieć na to i inne pytania.

Frazy kluczowe

Aby wypozycjonować fundację lub konferencję poświęconą danemu zagadnieniu, taką jak Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze, powinniśmy w treść na stronie wpleść frazy kluczowe, które będą z tym zagadnieniem powiązane. Będą one stanowić te zagadnienia, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarce. Powinny więc one być związane z wyszukiwaniem konferencji, wykładów i eventów.

Frazy ogólne

Frazy ogólne, składające się z jednego lub dwóch wyrazów, mogą nie wystarczyć do skutecznego pozycjonowania. Takie frazy dają bardzo dużą liczbę wyników wyszukiwania, dlatego nasza oferta może zagubić się wśród ofert konkurencyjnych, zostać przez nie przytłoczona i umknąć uwagi internautów.

Frazy long-tail

Aby tego uniknąć, warto w pozycjonowaniu używać fraz long-tail. Składają się one z trzech i więcej wyrazów, są też bardziej opisowe i konkretne. Mogą też odgrywać dużą rolę przy pozycjonowaniu lokalnym (na przykład zamiast frazy ogólnej „konferencje gospodarcze” można zastosować frazę long-tail „konferencje gospodarcze Warszawa”). Używając takich właśnie bardziej precyzyjnych fraz, z jednej strony ograniczamy sobie konkurencję w wyszukiwarce, a z drugiej nakierowujemy działania na konkretną grupę docelową. Trafiamy więc z ofertą do ludzi, którzy akurat takiej właśnie poszukują.

Fraz kluczowych należy wpleść w treść odpowiednio dużo, by osiągnąć jakiś efekt, nie można jednak z ich ilością również przesadzić. Zbyt duże natężenie fraz kluczowych zaburza naturalność tekstu. Powtarzane do upadłego wciąż te same wyrazy w różnych konfiguracjach sprawią, że czytelnik napotka trudności w odbiorze tekstu.

Keyword stuffing

Oprócz tego trzeba zdawać sobie sprawę, że keyword stuffing, czyli właśnie upychanie zbyt wielu słów kluczowych, jest praktyką niekorzystnie ocenianą przez Google.

Optymalizacja strony

W zdobyciu wyższej pozycji w wyszukiwarce pomaga również optymalizacja strony. Chodzi o to, by miła ona lepszą prezentację i konwersję w wynikach wyszukiwania. Jedną z najistotniejszych kwestii jest zawartość strony. Powinna być ona wypełniona wartościowymi, merytorycznymi treściami. Oczywiście może być ona informacyjna, czyli zawierać wiadomości o aktualnych spotkaniach i konferencjach. Warto jednak zamieścić też na stronie artykuły poszerzające wiedzę odbiorcy w dziedzinie, która stanowi przedmiot zainteresowań naszej fundacji. Jeśli będą one rzetelne, utrwali to wizerunek fundacji jako profesjonalnej.

Strona powinna też mieć przejrzysty, czytelny układ. Nawigacja po niej powinna odbywać się intuicyjnie i nie stwarzać problemów. Ważną cechą, jaką powinna mieć strona, jest też responsywność. O co w tym chodzi? Otóż w dzisiejszych czasach do poruszania się w internecie wykorzystuje się już nie tylko komputery, ale również urządzenia mobilne, takie jak tablety i smartfony. Dlatego strona powinna być przystosowana do wyświetlania na ekranach o różnej rozdzielczości – wielkość czcionki i grafii powinna zmieniać się w zależności od użytego urządzenia.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły