Jak pozycjonować w Google sklep z obuwiem, butami?

Branża obuwnicza, tak jak każda inna, potrzebuje odpowiedniej promocji. Co zrobić, żeby dotrzeć ze swoją ofertą do jak największej liczby odbiorców? Jak ich pozyskać i utrzymać? W jaki sposób wyprzedzić konkurencję w wynikach wyświetlanych przez wyszukiwarkę?

Frazy kluczowe

Żeby osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarce, w treści na stronie powinny być wplecione frazy kluczowe. Chodzi o to, co internauci wpisują w wyszukiwarce. Nie wszystkie frazy mają jednak tę samą wartość. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy w każdej sytuacji stawiać na frazy najczęściej wyszukiwane. O tym, czy rzeczywiście zwiększą one ruch na naszej stronie, decydują różne czynniki.

Frazy ogólne dają w wyszukiwarce więcej wyników, co oznacza znacznie większą konkurencję, może to więc zmniejszyć nasze szanse na dotarcie z ofertą do odbiorców. Lepiej spisują się frazy long-tail, złożone z kilku wyrazów, bardziej opisowe i precyzyjne. Jeśli frazą ogólną są „buty”, to frazy long-tail uściślają, o jaki konkretnie rodzaj obuwia chodzi.

W branży obuwniczej tworzenie takich właśnie fraz jest całkiem proste. Dzieje się tak właśnie ze względu na przedmiot, którym się ona zajmuje. Buty występują w bardzo wielu rodzajach – różnią się typem, marką, rozmiarami, kolorem, przeznaczeniem. To daje szerokie pole do działania. Umożliwia nakierowanie na konkretny wyrób. Zastosowanie fraz long-tail pozwoli na dotarcie z ofertą do odpowiedniej grupy docelowej, czyli do osób, które akurat poszukują obuwia danego typu.

Sezonowość

Na przykładzie eobuwie.pl można zobaczyć, co jeszcze ma znaczenie dla wypozycjonowania sklepu. Warto też pamiętać, że sprzedaż obuwia to branża sezonowa i ten fakt można wykorzystać w marketingu i pozycjonowaniu sklepu. Dobrą strategią jest dopasowanie oferty i reklam do pory roku. Już w sezonie jesiennym konsumenci zaczynają szukać obuwia zimowego, natomiast w marcu zaczynają przeważać zapytania o adidasy, a nawet sandały.

Optymalizacja strony

W poprawieniu ruchu na stronie pomaga również jej optymalizacja. Strona powinna być przejrzysta. Nie o to chodzi, aby przytłoczyć klienta już na starcie bogactwem naszej oferty. Powinniśmy umożliwić mu łatwą, intuicyjną nawigację, tak by poruszanie się po stronie nie sprawiało żadnych trudności.

Aby nie zrazić się do strony, klient musi mieć zapewnioną możliwość bezproblemowego dotarcia do tej konkretnej oferty, której poszukuje. Posłużą do tego filtry nawigacji sklepu. Podobnie jak frazy long-tail, także i one powinny nakierować klienta na właściwy produkt, który będzie mu odpowiadał pod względem producenta, marki, rozmiaru i koloru.

Oprócz tego trzeba zadbać również o responsywność strony, czyli o to, by była przystosowana do wyświetlania na ekranach różnych urządzeń i można było z niej wygodnie korzystać nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych. Wielkość czcionek i układ elementów powinny się zmieniać w zależności od rozdzielczości ekranu oraz przeglądarki, na której wyświetlana jest strona. To ważna kwestia, ponieważ coraz więcej internautów korzysta z urządzeń mobilnych. Jeżeli napotkają na utrudnienia w poruszaniu się po katalogu ofert, mogą zrezygnować.

5/5 - (1 vote)
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz